Egy tucatnál megálltak a farcádiak

Különösebb meglepetések nélkül értek véget a megyei és körzeti labdarúgó-bajnokságok hétvégi fordulóinak találkozói. A 4. Ligában mára, a Csík körzetiben a hónap végére napoltak el egy meccset.

Becsült olvasási idő: 8 perc
Fordulatból nem volt hiány Csíkszentkirályon Fotó: Léstyán László

Az esélyesebb csapatok sikerével zárult minden mérkőzés a labdarúgó 4. és 5. Liga hétvégi fordulójában. A megyei bajnokság felsőházi rájátszásában csak egy találkozót rendeztek, egyet pedig ma játszanak. Homoródalmáson sem panaszkodhattak a nézők, hiszen a 20. percig öt gól esett, és kétszer villant a piros lap is, a meccset végül a házigazdák behúzták az Ezüstfenyő ellen.
A Csík körzetiben két helyszínen is izgalmasan alakult a meccs vége. Csíkszentmárton házigazdaként György Szabolcs 57. és 70. percben szerzett találataival kétgólos vezetésre tett szert, de a tusnádiaktól Tamás Nándornak is sikerült dupláznia (74., 84.). A három pont sorsát a triplázó György döntötte el az utolsó előtti percben, így Csík­szent­már­ton egy pontra megközelítette a tabellán legyőzöttjét. Csík­szent­ki­rá­lyon már-már zsebben volt a Bor­sá­rosnak a siker, de mégis osztozkodtak a pontokon a felek. Csíkszentdomokos egyórányi játék után már hárommal is vezetett, amikor a csík­szent­ki­rá­lyi­ak összekapták magukat és húsz perc alatt négy gólt szereztek, a vendégeknek azonban a hosszabbítás ötödik percében sikerült kiegyenlíteniük. A Tatros menti csapatok rangadója elmaradt, hiszen Gyi­mes­kö­zép­lok csapata sérülésekre hivatkozva a gyimesbükkiek elleni találkozó elnapolását kérte, az éllovas pedig ebbe beleegyezett, így május 30-ra írták ki a találkozót.
Az Udvarhely körzeti A csoportjában minden pályán született legalább három találat, Farcádon viszont egy tucat után álltak le a házigazdák, heten is feliratkozva a gólszerzők közé. A tabella első öt helyezettje sikerrel zárta a 21. fordulót, Ko­bát­fal­va voszont nyolcgólos meccsen győzte le a hatodik Szentpál csapatát. A B csoportban Parajd idegenben, Székelyszentlélek házigazdaként nyert rangadót, Alsósófalva játék nélkül jutott a három ponthoz, Lövéte viszont idegenbeli sikerével megelőzte a tabellán a szabadnapos Malomfalvát, az éllovas Varság pedig Koronddal szemben győzött könnyedén.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Udvarhely körzeti, 21. forduló
A csoport: Kobátfalva – Szentpál 5–3, Szentábrahám – Gagy 3–0, Oklánd – Siménfalva 2–1, Farcád – Szentpéter 12–0, Nagy­ga­lamb­falva – Bögöz 2–1, Betfalva – Etéd 5–0.