Nemzetközi építőtábor
Szombattól július 13-ig zajlik az idei Nemzetközi Építőtábor és Szakmai Konferencia Abásfalván és Homoródkeményfalván, ahol a győri Széchenyi István Egyetem építészhallgatói építik meg az általuk tervezett alkotásokat, a július 12-i abásfalvi szakmai napon pedig neves helyi és magyarországi építészek előadásai várják az érdeklődőket. Az eseményre szállást igénylők az erdelyiepitotabor konferencia@googlegroups.com e-mail-címen kérhetnek segítséget a szervezőktől, a Magyar Művészeti Akadémia támogatásával megvalósuló szakmai program részletei pedig a WGSZ Nemzetközi Építőtábor 2026 esemény közösségi felületén érhetők el.


