Várni kell még az új óvodára
Tanévkezdésre nem készül el a tusnádfürdői új óvoda és napközi otthon épülete – erősítette meg érdeklődésünkre a Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége. A fürdővárosban így továbbra is várni kell a kicsik napközis foglalkoztatására, Butyka Zsolt polgármester szerint ezzel egy időben tárgyalásokat folytatnak a tanfelügyelőséggel a délutáni óvodai program tanév közbeni elindításáról.
Bár a kisgyermekes családok és a helyi önkormányzat is nagyon várták az új tusnádfürdői óvoda és napközi otthon megnyitását, a magyar kormány Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Programjának keretében épülő tanintézet megnyitása csak november végén vagy december elején esedékes.
– Tanévkezdésre nem lehet használatba venni az új épületet, mivel a kivitelező még nem végzett a beruházással. Az épület belső munkálatai közül hiányzik még a folyosók padlóburkolatának lefektetése, a lámpatestek, a füstjelző rendszer felszerelése, illetve a helyiségek bebútorozása. Kint most készül a játszótér: hintákkal, mászóvárral, rugós lovacskákkal. De folyamatban van a terület rendezése is, és meg kell még építeni a kerítést
– tájékoztatta lapunkat Oláh Sándor, a programot lebonyolító Romániai Magyar Pedagógusok Szövetsége (RMPSZ) óvodafejlesztési beruházási koordinátora.
Tusnádfürdőn jelenleg egy régi épületben működik az óvoda, ahol a polgármester korábbi nyilatkozata szerint nem megoldható a napközi működtetése – így azonban a gyermeknevelési szabadságot követően az édesanyák nehezen tudják megoldani a gyermekfelügyeletet.
– Mindent megteszünk annak érdekében, hogy akár tanév közben is elindulhasson a városban a délutáni napközis program. Az intézmény átköltöztetését biztosan meg tudjuk szervezni, a foglalkoztatás elindításáról pedig már most tárgyalunk a tanfelügyelőséggel, jelezve, hogy ezt valószínűleg a tanévkezdést követően, év vége felé tudjuk megvalósítani
– mondta Butyka Zsolt Tusnádfürdő polgármestere.
A Kovács Miklós utcában található új óvoda épületében egyébként három foglalkoztatóterem, egy étkező és ennek működtetéséhez szükséges kiszolgálóhelyiségek kaptak helyet. Minden teremhez van külön mellékhelyiség, továbbá orvosi rendelő, elkülönítő terem és irodahelyiségek is vannak az épületben.
– A foglalkoztatótermek egyenként 17 gyermek befogadására alkalmasak, így az épület összesen 51 gyermek számára lesz majd megfelelő
– tette hozzá Oláh Sándor.