Települést díszítő alkotások
Kézművestábort tartottak Csíkszentkirályon az elmúlt héten, amelyen főleg anyaországi iparművészek vettek részt, a házigazdák mellett. A kézművestábor alatt készült tárgyakat a település használatára bocsátották.
Az anyaországból iparművészek érkeztek Csíkszentkirályra, ahol az elmúlt héten öt napon keresztül alkottak. Az elkészített alkotások az alcsíki települést fogják díszíteni. György Gábor, Csiszer András – mindketten fafaragók – és Csiszér Veronika, gyöngyfűző voltak a tábor házigazdái, a szükséges alapanyagokat a helyi önkormányzat biztosította. Székely Ernő, Csíkszentkirály polgármestere elmondta: kézművestábort négy-öt évvel ezelőtt is szerveztek a településen, azonban az utóbbi években kimaradt. Az idén ismét elérkezettnek látták a pillanatot, hogy újraindítsák.
– A testvértelepüléseink közötti kapcsolatápolás egyik jeles példája a kézművestábor. Az iparművészek főként Berekfürdőről és környékéről érkeztek, valamint Krasznahorkaváraljáról is vártunk vendégeket, viszont utóbbi településről végül nem tudtak eljönni, de faragott kopjafát küldtek Csíkszentkirálynak
– mondta a polgármester.
Csiszer András, fafaragó állítása szerint: a kézművestábor ötlete a testvértelepülésről indult. Az alcsíki település kézművesei évente részt vesznek a Berekfürdőn szervezett többnapos kézművestáborban. A táborok alatt, immár hagyomány, hogy az elkészült tárgyakat – például a korábbi években gyermekjátékokat – a tábornak otthont adó településnek ajándékozzák.
– Az idén a táborban pletykapadokat készítettünk, amelyeket az előzetes lakossági igények alapján, a falu különböző pontjainra fogunk kihelyezni. Illetve a helyi művelődési otthon elé férfi és nő teljes alakos szobrokat faragtunk
– mondta a tábor egyik szervezője. Hozzátette: céljuk, hogy maradandót alkossanak a településnek. Az alkotóknak a munkán túl, a kirándulásra és a lazításra is nyílt lehetőségük az elmúlt napokban. Az imént említett nagyobb tárgyakon túl, a település a tábor révén gazdagodott agyagból készített településcímerrel, illetve a farsangkor és eledelszenteléskor is használt fonott kosarakkal.