Prevenciós központként működtetnék az egykori vendéglőt
A zsögödfürdői Zsögöd Vendéglő megvásárlása mellett döntött májusi soros ülésén Csíkszereda önkormányzati testülete. Füleki Zoltán alpolgármester szerint az egykori vendéglőt szociális jellegű, prevenciós központként működtetnék, az épület felújítására és berendezésére pedig európai uniós forrásokat szeretne lehívni az önkormányzat.
[caption id="attachment_50463" align="aligncenter" width="1000"] A hajdani Zsögöd Vendéglő. Új rendeltetést kap Fotó: László F. Csaba[/caption]
Füleki Zoltán alpolgármester szerint az önkormányzatot az idén februárban megjelent 18-as számú kormányhatározat kötelezi, hogy helyszínt biztosítson egy szociális jellegű, prevenciós központnak.
– A hivatalnak jelenleg nincs erre alkalmas épülete, ezért döntöttünk úgy még a decemberi tanácsülésen, hogy élünk elővásárlási jogunkkal, és tárgyalásokat kezdeményeztünk a Zsögöd Vendéglő megvásárlására. A felértékelést követően sikerül a tulajdonossal szóbeli egyezséget kötnünk, az adásvételt pedig májusi ülésén jóváhagyta az önkormányzati testület is – mondta lapunknak Füleki Zoltán alpolgármester.
Azt már Fülöp Árpád Zoltán önkormányzati képviselőtől tudjuk, hogy a hivatal 125 ezer lejért veszi meg a zsögödfürdői épületet, a helyszínen tartott terepszemlén pedig az is kiderült, hogy a korábban vendéglőként, bútorüzletként és diszkóként is működtetett épület a vártnál jobb állapotban van.
– Ahhoz képest, hogy hosszabb ideig üresen állt, elég jó állapotban van. Természetesen, kisebb felújításra szükség van ahhoz, hogy szociális intézményként használható legyen – tudtuk meg.
Füleki Zoltán alpolgármester szerint a zsögödfürdői ingatlant szociálisan hátrányos helyzetben élő személyek fejlesztésére, prevenciós tevékenységek lebonyolítására hasznosítják majd, a kormányhatározat azt is megengedi, hogy ehhez külső partnert vonjon be az önkormányzat.
– Elképzeléseink szerint több típusú speciális fejlesztésnek biztosítana otthont ez a ház, legyen szó mozgáskompetencia-fejlesztésről, drogprevencióról, szellemi sérült fiatalok ellátásáról. Úgy gondoljuk, a helyszín is megfelelő, hiszen csendes, természetközeli környezetben alakíthatnánk ki a központot, ami autóval, de autóbusszal is könnyen megközelíthető. Szomszédságában pedig itt van a gyógyfürdő – részletezte. Füleki Zoltán alpolgármester szerint az önkormányzat a következő időszakban készíti el a hátrányos helyzetű csoportok fejlesztési stratégiáját, hogy aztán az európai uniós pénzalapból pályázhasson, többek között a prevenciós központ felújítására és berendezésére.
– Az épület felújítása és berendezése, valamint a központ elindítása hosszú távú projekt, előbb pénzforrást kell találnunk, pályázni szeretnénk, csak ezt követően kezdődhet el a központ elindításához szükséges munka – szögezte le Füleki.
Pál Bíborka