Letudva az első mérkőzés: Első ligás ellenféllel hangolt az FK

A nyári felkészülés első hetén máris letudta első felkészülési meccsét az FK Csíkszereda második ligás labdarúgócsapata. A Valentin Suciu által dirigált csíkiak ellenfele az első ligában érdekelt Konstancai Viitorul (Farul) volt. Alig kezdte el a nyári felkészülést az FK Csíkszereda második ligás labdarúgócsapata, máris letudta első összecsapását. A csíkiak Brassóban léptek pályára a Konstancai Viitorul és a Konstancai Farul közös csapata ellen, amely a nyári szünet alatt „összeolvadt” az első ligában. A Gheorghe Hagi által irányított tengerpartiaknál többségében fiatalok léptek pályára, míg a csíkiaknál mindenki lehetőséget kapott, kivétel a héten érettségiző fiataljaik, akik nem utaztak el a mérkőzésre. Az első félidő nem hozott találatot, ám a csíkiak részéről Pintér két alkalommal is nagyobbacska lehetőséget hagyott ki. A második félidőben a számos helyzetből egyet-egyet váltottak gólra a csapatok. A Hagi legénysége került előnybe, az FK részről Bor egyenlítette ki az állást. A hajrában az FK megszerezhette volna a győzelmet, de a 22 méterről elvégzett szabadrúgásból a labda a bal kapufa tövét súrolta, kívülről. A Valentin Suciu által dirigált csíkiak legközelebb szerdán lépnek pályára az első ligás Chindia Târgoviște ellen Felkészülési mérkőzés: FK Csíkszereda – Konstancai Farul 1–1 (0–0) /Bor (59.), illetve Andronache (51.)/. Kettőből kettő Bajnokok Ligájában jártas orosz csapattal mérte össze erejét az Ausztriában edzőtáborozó Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK. A Leo Grozavu – Ilyés Róbert által irányított szentgyörgyiek ellenfele az orosz FK Krasznodar volt. Vezetést az oroszok szereztek Szulejmanov révén a 17. percben, de erre még a szünet előtt válaszolt az OSK a nyáron szerzett Barbut révén. A második félidőben a szintén új szerzemény Csuncsukov megszerezte a vezetést a háromszékieknek és egyben a győztes gólt is. Felkészülési mérkőzés: FK Krasznodar – Sepsi OSK 1–2 (1–1) /Szulejmanov (17.), illetve Barbut (29.), Csuncsukov (60.)/.