Korodi Attila lett a VKT elnöke
Rekordrészvétel övezte Csíkszeredában a városi RMDSZ szervezetének tisztújító közgyűlését. A 29 tagú Városi Küldöttek Tanácsának (VKT) megújult testületét titkos szavazással választják meg a tagságra pályázó 44 jelentkező közül. A testületre leadott szavazatok számlálása zajlik, eredményhirdetés később várható. Az elnök személye ugyanakkor eldőlt, újrázással, nagy szavazati többséggel Korodi Attila lett a csíkszeredai RMDSZ elnöke.
A csíkszeredai Művészetek Háza – egykori Szakszervezetek Művelődési Háza – zsúfolásig megtelt a közélet iránt tevékenyen érdeklődő polgárokkal. Az előtérben felállított fülkékben kitölthették a szavazólapokat, amelyeket a Szavazatszámláló Bizottság által ellenőrzött urnákba helyezhettek el. A voksolás kezdetét és az esemény lezárását is a számlálóbizottság jelentette be. A résztvevők minimum egyre, maximum 29 személyre voksolhattak, a helytelenül kitöltött lapokat érvénytelenítették. A szavazatok megszámolása helyben történik. Jelenleg is zajlik. Az eredményekről beszámolunk.
A tisztújító közgyűlés kapcsán az RMDSZ Csíki Területi Szervezetének ügyvezető elnöke, Becze István érdeklődésünkre elmondta: látszik az, hogy Csíkszereda közéletében az RMDSZ a legfontosabb szereplő évek óta, és jó látni, hogy az emberek részt akarnak venni a közéleti döntésekben, ezt mutatja az is, hogy jelentős számú pályázó adta le jelentkezőiratát, és a szavazáson nagy a részvétel.
– Ezáltal erősebb tud lenni a szervezet és a közösségünk is. Lehetőséget kell adni az embereknek a véleménynyilvánításra. Azt gondolom, Csíkszereda az erdély magyarság egyik legfontosabb központja, és jó az, ha a városvezetésben és a városvezetés mögött levő szervezet vezetőségében minél többen részt vesznek – jelentette ki az ügyvezető elnök.
Az elmúlt négy esztendő sikereit, a jövővel kapcsolatos elképzeléseket vázolta köszöntőbeszédében Korodi Attila polgármester. Hangsúlyozta: értékteremtés zajlik, sokat tettek a város sport-, gazdasági, kulturális, egyházi és civil életének felvirágoztatásáért, valamint a magyar identitás erősítéséért.
– Köztereink, templomaink élettel vannak tele, középületeinket ünnepek alkalmával nemzeti színekbe öltöztetjük, világítjuk ki, szimbolikusak testvértelepülési kapcsolataink is, kiemelném Máriapócsot és Rodostót. Csíkszereda határozottabban észrevehető Erdély kulturális és sporttérképén. 113 millió euró értékű pályázatot tudtunk behozni a következő négy-öt évre, mert azt szeretnénk, hogy a város életminőségben, infrastruktúrában, lehetőségekben gazdagodjon, mindehhez meghoztuk a megfelelő döntéseket is. Tartsunk ki az értékrendünk mellett, legyünk büszkék szimbólumainkra, legyünk büszkék arra, hogy fiataljaink hazajönnek, dolgoznak, ezért külön öröm, hogy a közéletet szívükön viselők között minden korosztály, szakma képviseltetve van. Csíkszereda az erdélyi magyarság egyik védőbástyája, és az is marad – hangoztatta a város első embere.