Hirdetés

Megkönnyítenék az alkalmi munkavállalók foglalkoztatását

HN-információ
Megkönnyítenék az alkalmi munkavállalók foglalkoztatását
Illusztráció Fotó: Veres Nándor

Elfogadta a szenátus munkaügyi bizottsága az RMDSZ törvénytervezetét, amely lehetővé tenné, hogy civil szervezetek, alapítványok és egyházi intézmények is foglalkoztassanak alkalmi munkavállalókat – közölte szerdán a szövetség. A közlemény szerint a jelenlegi szabályozás nem tisztázza egyértelműen, hogy a civil szervezetek, alapítványok és egyházi intézmények alkalmazhatnak-e alkalmi munkavállalókat. A tervezet ezt pontosítaná. Az RMDSZ szerint a módosítás a feketemunka visszaszorításához is hozzájárulhat, mivel egyértelműbb szabályokat teremtene azoknak a szervezeteknek és intézményeknek, amelyek eddig a bizonytalan jogértelmezés miatt nehezen tudták jogszerűen alkalmazni ezt a foglalkoztatási formát. A tervezet a szenátusi vita után a képviselőház elé kerül, ahol a végső döntést hozzák meg.



Hirdetés


Hirdetés
Hirdetés

Kövessen a Facebookon!