Közlekedésbiztonság hete – minden év májusának harmadik hetében
A képviselőház szerdán döntő házként elfogadott egy törvénytervezetet, amely minden év májusának harmadik hetét a közlekedésbiztonság hetének nyilvánítja.
A tervezet elfogadása mellett 281, ellene egy képviselő szavazott, ketten tartózkodtak – írja az Agerpres hírügynökség.
A jogszabálytervezet szerint a közlekedésbiztonság hetén a közúti biztonság növelését, az állampolgárok felelősségtudatának fejlesztését célzó rendezvényeket lehet szervezni. A parlament, a központi és helyi közigazgatási hatóságok, az oktatási, a belügyi és a közlekedési tárca egyaránt szervezhet rendezvényeket, amelyeken többek között a közlekedésbiztonság növelését szolgáló kezdeményezéseket vagy éppen az elért eredményeket mutatják be.
Az iskolákat is be lehet vonni a tevékenységekbe, a közlekedésrendészet rendőrei gyakorlati tevékenységeket szervezhetnek a diákokkal, a közlekedési minisztérium pedig beszámolhat a közlekedésbiztonság javítását célzó közúti infrastruktúra-beruházásokról – olvasható a tervezetben.