Alkalmazhatnak kisegítő személyzetet az iskolák
Kisegítő és adminisztratív személyzetet is alkalmazhatnak az iskolákban és óvodákban a pedagógusok mellett, az erről szóló RMDSZ-es törvénymódosítást szerdán döntő házként elfogadta a szenátus – közölte a szövetség. A közleményben emlékeztettek: a 2025 júliusában elfogadott megszorító intézkedések után ugyan továbbra is betölthették a pedagógusi állásokat az oktatási intézmények, a kisegítő és adminisztratív munkakörökbe azonban nem alkalmazhattak új munkatársakat, ami több helyen működési nehézségeket okozott. Az RMDSZ tájékoztatása szerint a módosítás az államelnöki kihirdetést és a Hivatalos Közlönyben való megjelenést követően lép hatályba, és már a következő tanévtől alkalmazható lesz.



