Hazai pályán szenvedett vereséget a VSK Csíkszereda

Vereséggel kezdte a VSK Csíkszereda a hazai férfikosárlabda 1. Ligában az elődöntő csoportban a szereplést: Lászlófy Botond tanítványait hazai környezetben győzte le tegnap délután a Bukaresti CSU Ştiinţa. Noha verhető ellenféllel küzdött a VSK, a kihagyott ziccerek végül sikertelenséghez vezettek. [caption id="attachment_45085" align="aligncenter" width="1000"] A palánk alatti csaták többségét elvesztették a csíkiak Fotó: László F. Csaba[/caption] Izgalmas, olykor szoros mérkőzésen szenvedett vereséget tegnap a VSK Csíkszereda a hazai férfikosárlabda 1. Liga elődöntő csoportjának első, a sorozat 15. fordulójában. A két, Nagybányáról újonnan igazolt kosaras közül Vlad Dumitrescu húzóemberré válhat a csíkszeredai csapatban. A Bukaresti CSU Știința csapatában szerepel a hazai U18-as és U20-as válogatott játékosok többsége, így a tegnapi meccs előtt ismert volt, nem lesz könnyű ellenfél a fővárosi alakulat. Jól is kezdték a meccset a bukarestiek, ám a VSK végig tartani tudta ellenfelével a lépést, Dumitrescu pedig szórta a triplákat, egy ilyen kosárral hozta egyébként a hazai csapat döntetlenre az első negyedet. A második negyedben már a vendégek irányítottak, két perc után hét, másfél perccel később pedig már kilenc ponttal vezettek úgy, hogy a VSK ez alatt csak egy pontot ért el. Időkérést követően a játékrész második felében a csíkiak összekapták magukat, így a nagyszünetre csak öttel vezetett a CSU Știința. A pihenő után sikerült újabb két ponttal faragnia a VSK-nak a hátrányt, ekkor időt kért a fővárosiak edzője, rendezte a sorokat, és egy ponttal sikerült a harmadik negyedre növelni az előnyt. Az utolsó negyedben viszont remek játékot láthatott a közönség. A csíkiak támadásban és védekezésben is jól teljesítettek, folyamatosan faragták a hátrányukat, így négy és fél perc után már csak egyel vezetett a CSU Știința. A fővárosiak viszont összekapták magukat, mindössze negyven másodperc alatt három jó dobással hétre, majd kilencre növelték előnyüket, a VSK játékosai pedig rendre hibáztak támadásban, egyszerűen nem jött be az a fajta játék, amit a negyed elején jásztottak. A CSU Știința végül tizenkét pontos előnnyel nyerte a meccset, pedig a játék képe alapján nem volt a két csapat között ekkora különbség. A vereséghez az is közrejátszott, hogy a VSK tizennégy szabaddobást hibázott, illetve nyolc olyan ziccer maradt ki, amikor ellentámadásban futották le az ellenfelet, ám a kosár alatt hibáztak. – Nyerhető mérkőzést veszítettünk el, sajnos a csapat nagyon idegesen játszott végig. Sikerült az utolsó negyed elején egy pontra faragni a hátrányt, viszont ezt követően kapkodni kezdtünk, kihagytuk a helyzeteket, az ellenfél meg büntetett. Sokat hibáztunk a védekezésben is, de még többet támadásban, főleg a kosár alatt. Aminek viszont örülök, hogy sok lepattanót szereztünk, más kérdés, hogy gyorsaságban legtöbbször alulmaradtunk – nyilatkozta lapunknak a találkozót követően Lászlófy Botond. A csapat edzője hozzátette, a két újonnan igazolt játékos – Dumitrescu és Ilicov – teljesítményével elégedett, ám az látszott, hogy még nem épültek be teljesen a csapatba. Eredmények Férfikosárlabda, 1. Liga, elődöntő csoport, 15. forduló: VSK Csíkszereda – Bukaresti CSU Știința 55:67 (16:16, 13:18, 14:15, 12:18). A csíki pontszerzők: Ene 19 (1 x 3), Dumitrescu 13 (3 x 3), Tóth 11, Murgu 9 (3 x 3), Ilicov 2, Olariu 1. További eredmények: Bukaresti Rapid – Temesvári Timba 69:83, Politehnica Iași – Kolozsvári CS Universitatea 95:49. A CS Cuza Sport Brăila – Bukaresti CN Aurel Vlaicu találkozó lapzárta után ért véget. Az állás: 1. Timba 10 pont (5/0), 2. Rapid 8 p. (3/2), 3. CSU Știința 7 p. (2/3), 4. Kolozsvár 7 p. (2/3), 5. Aurel Vlaicu 6 p. (2/2), 6. Poli Iași 5 p. (2/1), 7. VSK 5 p. (0/5), 8. Brăila 3 p. (1/1). A következő fordulóban a VSK a Politehnica csapatát fogadja. Székely NB Szombaton a csíkszeredai Márton Áron Gimnázium sportterme adott otthont az U12-es lány Székely NB második tornájának. A csíki lányok két sikerrel zárták a tornát. Eredmények: VSK Csíkszereda – Székelyudvarhely 34:17, VSK – Kovászna 22:16, Gyergyószentmiklós 2006 – KSE Kézdivásárhely 2:37, Kovászna – Gyergyószentmiklós 29:3, Szentkatolna – Székelyudvarhely 7:34, KSE – Szentkatolna 30:14. Kopacz Gyula