Hazai pályán nyert a VSK Csíkszereda

Küzdelmes mérkőzés után végül viszonylag simán nyert a VSK Csíkszereda a Konstancai Athletic Neptun ellen hazai pályán a román kosárlabda-bajnokság 19. fordulójában. A tizenkét pontos győzelmük csak az első és az utolsó negyedben tűnt biztosnak, a mérkőzés második és harmadik negyedében végig szoros volt az állás. A végeredmény 85–73 a csíkszeredai csapat javára. A leginkább kellemes teadélutánra emlékeztetett az Erőss Zsolt Aréna hangulata a VSK Csíkszereda és a Konstancai Athletic Neptun összecsapása előtt a lelátón, miközben a játékosok bemelegítettek. A hivatalos statisztika szerint 79-en tekintették meg a találkozót, de ezt az adatot még a mérkőzés kezdése után nem sokkal tették közzé. Utána még jó néhány néző érkezett, épp idejében ahhoz, hogy a meccs végére első osztályú mérkőzéshez illő hangulatban tudják megtapsolni győztes csapatukat. Az első negyedben úgy tűnt, nem lesz nehéz dolga a hazai csapatnak, kiválóan kezdte a mérkőzést a VSK Csíkszereda. Az első percek hárompontos-párbajából egyértelműen a hazai csapat jött ki jobban. Szemmel láthatóan sokkal összeszedettebben játszottak Lászlófy Botond tanítványai ellenfelüknél, és pontosabban is céloztak távolról. Az első hat hárompontos-kísérletükből öt is betalált. Elsősorban ennek volt köszönhető, hogy az első negyed végére tíz ponttal vezettek. 28–18 volt ekkor az állás. A második negyedben érthetetlen módon kapkodóvá vált a csíkszeredai csapat játéka, továbbra is erőltették a három pontos dobásokat, de ezúttal kevesebb sikerrel. A vendégek ezzel szemben összekapták magukat és jóval pontosabban céloztak, így a negyed végére nyolc pontot lefaragtak a hátrányukból. Félidőben meglehetősen szoros volt az állás, mindössze két ponttal 38–36 arányban vezetett a VSK. A harmadik negyed hozta az egyensúlyozottabb küzdelmet. Végig úgy tűnt, bármelyik csapat megnyerheti még a mérkőzést, végül négy ponttal többet szerzett a hazai csapat, így hatpontos előnyre tett szert az utolsó negyedre. 57–51 volt ekkor az állás. Az utolsó játékrész elején még reménykedhettek a vendégek, 63–30-nál egyetlen hárompontos-dobásra voltak az egyenlítéstől, de a VSK ismét elkezdett összeszdetteben játszani, és a távoli próbálkozásaik is rendre sikeresek voltak. Három és fél perccel a vége előtt először vezetett 12 ponttal a VSK 77–65-re. Ez volt a mérkőzés lélektani pillanata. A hajrában ugyanis a hazai csapat türelmesen kihasználta a rendelkezésére álló támadóidőt. Szemmel láthatóan az óra lepörgetésére is figyeltek, a biztos előny tudatában dobást is elvétve hibáztak. Összességében közönség szórakoztató mérkőzésen győzött a VSK. Hát mögött adott passzt, látványos labdaszerzést és zsákolást is bemutattak a közönség szórakoztatására. Eredmény: VSK Csíkszerda – Konstancai Athletic 85:73 (28:10, 10:18, 19:15, 28:22)