Győzött a VSK

Látványos mérkőzésen izgalmas negyedik játékrészt követően győzött pénteken délután a VSK Csíkszereda a férfikosárlabda-bajnokság középszakaszának ötödik fordulójában. A csíkiak három negyedet követően huszonhét ponttal vezettek, ám az utolsó játékrészben feltámadott a VSK Focşani, és a vendégek nyolc pontra faragták hátrányukat, ám ennek ellenére Lászlófy Botond tanítványai behúzták a győzelmet. [caption id="attachment_85087" align="aligncenter" width="1000"] Pierce a pénteki meccsen is több látványos pontot szerzett Fotó: László F. Csaba[/caption] Álomszerű kezdést követően izgalmakkal telt a végjáték a hazai férfikosárlabda-bajnokság középszakaszának ötödik fordulójában a VSK Csíkszereda számára. Lászlófy Botond tanítványai annak ellenére húzták be a meccset, hogy az utolsó negyedre feltámadt a VSK Focșani, és tetemes hátrányát mindössze nyolcra faragta. Az első percet hétpontos előnnyel zárta a VSK Csíkszereda a pénteki meccsen, és gyakorlatilag a vezetést egy percig sem engedték ki a kezükből a piros-fehérek. Öt perc után tízre nőtt a hazaiak előnye, amely ezt követően tizenhárom és tíz pont között ingott, az első játékrész végére tizenegyen állandósult. A második negyed elején a csíkiak tovább növelték előnyüket, a vendégek trénere három és fél perc után 37:22-nél kért időt. Ennek azért lett később jelentősége, mert ezt a hazaiak használták ki jobban: míg Focșani öt percig nem szerzett pontot, addig a csíkiak zsinórban tizennégy pontot jegyeztek, és a nagyszünetet 26 pontos előnnyel kezdték. A fordulás után sem lankadt a csíkiak játékkedve, amely a szezon során talán a leglátványosabb volt hazai pályán. Lászlófy Botond tanítványai előnyüket harminckettőig tornázták fel, ám harminc perc után huszonhétre faragták a vendégek a hátrányukat. Három álomszerű játékrész után visszaesett a csíkiak játéka, a vendégek pedig feltámadtak, és zsinórban tizennégy ponttal nyitották az utolsó negyedet, ekkor időt kért Lászlófy Botond, ami annyiban segített, hogy tizenháromnál jobban nem csökkent a vendégek hátránya. Az utolsó perceket viszont megint megnyomta Focșani és hat pontra faragta a hátrányt, ám az utolsó percekben a csíkiaknak sikerült előnyüket nyolcra növelni és behúzni az izgalmas végjátékú meccset. – Az első három játékrész úgy sikerült, ahogyan terveztük: remekül játszott mindenki a csapatból. Az utolsó negyedben taktikát váltott az ellenfél, zónába álltak, mi pedig nem voltunk elég agresszívek, mentálisan kissé összeestünk, de ez betudható annak is, hogy óriási volt az előnyünk. A meccs során jól védekeztünk, talán az utolsó negyedben volt pár hibánk, amit könyörtelenül kihasznált az ellenfél, de végül megnyertük a meccset – nyilatkozta a találkozót követően Lászlófy Botond. A VSK Csíkszereda edzője hozzátette, most felfelé ívelő pályán van a csapat, jó az összhang, és nemcsak eredményesen, hanem látványosan is játszanak a játékosok. – Még mindig nincs könnyű dolgunk a negyedik hely elérésére, de bízom benne, hogy végül meglesz a kitűzött cél – tette hozzá Lászlófy Botond. Eredmények VSK Csíkszereda – VSK Focșani 89:81 (27:16, 26:11, 22:21, 14:33). A csíki pontszerzők: Pierce 31 (1x3), Simeunovic 24 (2x3), Magusar 15 (3x3), Movileanu 12 (3x3), Olariu 4, László Botond 3 (1x3). VSK Máramarossziget – VSK Marosvásárhely 79:75, ACS Târgu Jiu – Bukaresti Rapid 75:74. A Kék csoport állása: 1. Marosvásárhely 44 pont (21/2), 2. Máramarossziget 39 p. (16/7), 3. Focșani 36 p. (13/10), 4. Târgu Jiu 35 (12/11), 5. VSK Csíkszereda 33 p. (10/13), 6. Rapid 33 p. (10/13). Kopacz Gyula