Gyergyói vereség a döntő első meccsén

Szoros mérkőzésen az első harmadban összeszedett kétgólos hátrány végzetesnek bizonyult a Gyergyói HK-nak a jégkorong Erste Liga döntőjének első összecsapásán a Ferencváros-Telekom ellen.

Nem tudott kétgólos hátrányból fordítani a GYHK Fotó: ersteliga.hu

Történelmi pillanatokra készült a Gyergyói HK jégkorongcsapata, hiszen a város történetében először jutottak a sorozat vagy elődjének a fináléjába, ahol a pár nappal ezelőtt 30. magyar bajnoki címét ünneplő Ferencváros-Telekom várt rájuk.

Gyergyószentmiklóson valóságos hokiláz fogadta a csapatokat, több mint egy órával a meccs előtt már nem lehetett ülőhelyet találni a lelátókon. Ám a piros-fehérek nem úgy kezdték az összecsapást, ahogy a szurkolók elvárták. A vendégek szezon közben igazolt légiósa, Marva a 3., majd a 17. percben is betalált, kétgólosra növelve a vendégek előnyét. A GYHK a második felvonásban visszajött Sylvestre találatával, de Betteridge a záró harmad elején újfent kétgólossá tette a különbséget. A hajrára fordulva Orbán visszahozta a hazai reményeket, ám Szilassy Zoltán vezetőedző hiába próbálkozott több alkalommal is a kapuslehozatallal, az nem jött be. A Ferencváros rögtön a párharc első meccsén elvette a GYHK pályaelőnyét, és magabiztosabban várhatják a kedd esti második mérkőzést.

Erste Liga, döntő, 1. mérkőzés
Gyergyói HK – Ferencváros-Telekom 2–3 (0–2, 1–0, 1–1)
Gólszerzők: Sylvestre (23.), Orbán (58.), illetve Marva (3., 17.), Betteridge (48.).
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 1–0 a Ferencváros javára.