Gyenge kezdés, jó folytatás: Egy vereség, egy siker

Vereséggel kezdte, de győzelemmel folytatta a magyar válogatott a férfikézilabda Európa-bajnokság középdöntőjét. Norvégiától kikapott, Szlovéniát viszont legyőzte a magyar válogatott a férfikézilabda Európa-bajnokság középdöntőjében, így három forduló után a második helyen áll Gulyás István csapata a 2. csoportban. Holnap a sereghajtó svédek ellen lépnek pályára a magyarok. Pénteken hatgólos hátrány után született meg az első magyar találat, húsz perc után már tízzel vezettek a norvégok. A második félidő elején volt ugyan egy ötperces rövidzárlata a norvég csapatnak, amelyet a magyarok kihasználtak és négyre csökkentették hátrányukat, ám a játékrész felétől újra az északiak irányították a meccset, és végül hétgólos különbséggel meg is nyerték. Tegnap a szlovénok ellen a 10. percig vezettek a magyarok, majd a szlovénok átvették az irányítást és a szünetre már ők mehettek háromgólos előnnyel. A magyarok a 40. percben egyenlítettek, az utolsó tíz percet már ők kezdhették háromgólos előnnyel, ám a véghajrában felzárkóztak a szlovénok, de egyenlíteni már nem volt idejük, így a Gulyás-csapat megnyerte a találkozót. Eredmények, középdöntő 1. csoport: Spanyolország – Csehország 31–25, Horvátország – Ausztria 27–23, Fehéroroszország – Németország 23–31, Fehérorosz­ország – Csehország 28–25, Spanyolország – Ausztria 30–26, Horvátország – Németország 25–24. A mai műsor: Horvátország – Csehország (17), Fehéroroszország – Spanyolország (19.15), Ausztria – Németország (21.30). 2. csoport: Szlovénia – Izland 30–27, Norvégia – Magyarország 36–29, Portugália – Svédország 35–25, Portugália – Izland 25–28, Szlovénia – Magyarország 28–29. A Norvégia – Svédország találkozó lapzárta után ért véget. Holnap: Portugália – Szlovénia (17), Norvégia – Izland (19.15), Magyarország – Svédország (21.30).