Gólparádé a szezonzárón

Igazi gólfesztivált rendezett az FK Csíkszereda szuperligás felnőtt női csapata vasárnap a bajnokság őszi zárófordulójában. A tizenhat gólos sikerből Tóbik Melánia egymaga hat találattal vette ki a részét.

Farkas Endre
Tóbik Melánia hatszor köszönt be az Alexandriának Fotó: FK Csíkszereda

Eldöntötte a lényegi kérdéseket az első negyedórában az FK Csíkszereda felnőtt női csapata a bajnokság őszi idényének vasárnapi zárótalálkozóján. Az Alexandria egy pillanatig sem tudott méltó partnere lenni a piros-feketéknek. A vendégeknek szerencséje sem volt, hiszen öngólt is vétettek, a második félidőben pedig hiába jutottak büntetőhöz, Balog Boglárka hatástalanította a 11-est.

A felsőházi rájátszásba kerülésért vívott küzdelem márciusban folytatódik. Kollár Péter tanítványai a tavaszi idényre maradt egyetlen alapszakaszmeccsen, a közvetlen rivális Besztercei Gloriához látogatnak majd. Amennyiben a március 14-i mérkőzésen győznek Antal Anitáék, a dobogós helyezésekért vívhatnak majd a play-offban. Ez esetben már biztosan legalább a negyedik helyen végeznek, megismételve az előző bajnoki kiírásban elért eredményt.
Női Szuperliga, alapszakasz, 13. forduló: FK Csíkszereda – CSM Alexandria 16–0 (8–0) Csíkszereda, Sportpark Vezette: Motan Mihai, asszisztensek: Păunescu Adrian, Filip Florin Gabriel (mindhárman Târgovişte). Gólszerzők: Antal Anita (1.), Chera Natalia (7., öngól), Tóbik Melánia (10., 20., 39., 60., 70. és 73.), Herczeg Andrea (15., 26. és 65.), Balázs Csilla (45.), Fülöp Boglárka (47. és 79.), Szőke Eszter (61.), Bartalis Barbara (88.)