Gólözönnel hangoltak a bajnokira

A női labdarúgó Román Kupa második fordulójában a Vasas Femina 8-2-es győzelemmel harcolta ki a továbbjutást a harmadosztályos Brassói Colţea tatrangi otthonában. Szombaton és vasárnap már bajnoki pontokért megy a harc.

Újabb idegenbeli mérkőzésre készül az udvarhelyi csapat Fotó: Szász Csaba

Töretlen a Vasas Femina lendülete, mióta Vágó Attila vezetőedzőként átvette az alakulat irányítását. A múlt vasárnap, a női labdarúgó 1. Liga harmadik fordulójában az udvarhelyi lányok a Nicu Gane Fălticeni vendégeként léptek pályára, és magabiztos, 6-0-s sikerrel gyűjtötték be második idénybeli győzelmüket. Szerdán, a női labdarúgó Román Kupa második fordulójában a Vasas a Brassói Colţea tatrangi otthonába volt hivatalos, a továbbjutásról ez az egy mérkőzés döntött. A továbbjutó kiléte pedig egy percig sem volt kérdéses, a Vasas-lányok egy gólokban gazdag mérkőzésen 8-2 arányban múlták felül a Brassó megyeieket.
A kupasorozat harmadik fordulójában a 16 továbbjutott alakulat egymás ellen folytatja, a nyolcas mezőny pedig a negyedik fordulóban is lefeleződik, hogy a legjobb négy együttes az élvonal nyolc csapatával, köztük az FK Csíkszeredával kiegészülve a csoportkörben folytassa a küzdelmeket.
A hétvégén már bajnoki pontokért küzdenek a női együttesek. Holnap az élvonal 5. fordulójában székelyföldi rangadót rendeznek, 13 órától az FK Csíkszereda a Marosvásárhelyi SE együttesét látja vendégül, a másodosztály 4. fordulójában pedig a Vasas Femina vasárnap 11 órától a Jászvásári Politehnica otthonában lép pályára.