Nincs média keresőoptimalizálás és mesterséges intelligencia nélkül
A mesterséges intelligencia óriási teret nyert a világhálón, ma már egy teljes tévécsatorna műsorát képesek mesterségesen generált műsorvezetők, hírolvasók előállítani. Ez ugyanakkor rengeteg veszélyt is hordoz magában, mert egyre nehezebb megkülönböztetni a valódi és mesterségesen generált információkat – hangzott el kedden a Nemzeti Média- és Hírközlési Hatóság (NMHH) és a Magyar Nemzeti Médiaszövetség csíkszeredai műhelyfoglalkozásán.
Galambos István, az NMHH igazgatóhelyettese elmondta: intézményük látja el Magyarországon a hírközlés szabályozási és felügyeleti, illetve a médiafelügyeleti feladatait. Például ők gondoskodnak arról, hogy a különböző rádióadók frekvenciái és a mobiltelefon meg internet által használt hullámhosszok ne keveredjenek egymással. Bodolay-Papp Zsófia, az NMHH munkatársa ugyanakkor arról beszélt, hogy a mesterséges intelligencia ma már szerves része a mindennapoknak.
– A médiatartalmak szerkesztésekor fontos, hogy az álhíreket ne adogassuk egymásnak, tudjuk megkülönböztetni. Fel kell tudnunk ismerni, ha valami nem igaz – mutatott rá az előadó a szakmai fórumon.
Az NMHH számos kutatást végzett a külhoni médiafogyasztási szokásokról is. Ezekből többek közt kiderül, hogy csökken a televíziós tartalmak fogyasztása, és egyre inkább teret nyernek az online hírforrások és a közösségi média. A szakmai műhelyfoglalkozáson Toót-Holló Tamás, a Magyar Nemzeti Médiaszövetség elnöke, illetve Nagy Árpád, a Magyar Nemzeti Médiaszövetség oktatója rámutattak: a kortárs médiatartalmakat célszerű úgy gyártani, hogy figyelembe vesszük a keresőmotorok működési elveit.