Fradi nyerte a Szuperkupát

A Magyar-kupa-győztes Ferencváros 3–0-ra legyőzte a bajnok Videotont a labdarúgó Szuperkupáért kiírt vasárnap esti összecsapáson Székesfehérváron. A találkozót a bajnok Videoton kezdte aktívabban, fölényben játszott a székesfehérvári csapat, ám a vezetést mégis a Ferencváros szerezte meg: a 20. percben Busai Attila vitte el a labdát a rosszul helyezkedő Vinícus mellett, s bár lövésébe belekapott Branislav Danilovic, a berobbanó Roland Lamah közelről a kapuba kotorta a labdát. Hat perccel később aztán egy újabb védelmi hibát használt ki a Ferencváros Varga Roland révén, s a folytatásban is a fővárosiak játszottak veszélyesebben. A 37. percben azonban nagyot változott a meccs képe, miután Michal Nalepa kiállításával megfogyatkozott a Ferencváros. Ezt követően végig a Videoton támadt, ám nem tudta bevenni a lelkesen védekező Ferencváros kapuját, sőt a hajrában egy gyors kontrából az FTC végképp eldöntötte a trófea sorsát. A Ferencváros története során ötödször hódította el a Szuperkupát, ezzel beérte az örökranglistán az eddig egyedüliként vezető Debrecent. Eredmény: Ferencváros – Videoton FC 3–0 (2–0).