Folytatódik a kupaküzdelem

A második fordulóval folytatódnak a női labdarúgó Román Kupa küzdelmei, melybe már a másodosztályos csapatok is bekapcsolódnak. A Vasas Femina a harmadosztályú Brassói Colţea tatrangi otthonában küzd a továbbjutásért.

Fotó: Szász Csaba

Egy előrehozott mérkőzést már a múlt héten lejátszottak, a mai napon pedig két mérkőzéssel folytatódik a női labdarúgó Román Kupa második fordulója, amelybe a női másodosztály két csoportjának 19 együttese is bekapcsolódik.
A két mai párharc egyikében a 3. Liga hármas csoportját százszázalékos mérleggel vezető, három összecsapásból háromszor győztes Sepsi OSK csapata is érdekelt, a háromszékiek a Vrancea megyei másodosztályos Estera Țifești együttesét fogadják déli 12 órától. A forduló többi mérkőzését holnap rendezik, mind a 13 találkozó 14.30-kor kezdődik. Ekkor lép pályára a 32-es mezőny másik székelyföldi alakulata, a Vasas Femina, az udvarhelyi lányok idegenben, a harmadosztályos Brassói Colţea tatrangi otthonában küzdenek a továbbjutásért, amelyről egyetlen mérkőzés dönt. A brassóiak egy csoportban szerepelnek a Sepsi OSK-val, eddig egy bajnokit játszottak a háromszékiek otthonában, amelynek 8-1 arányú vereség lett a vége.
A Vasas győzelemmel hangolt a holnapi kupameccsre, vasárnap a másodosztály 3. fordulójában magabiztos 6-0-s győzelemmel hozták el a pontokat a Nicu Gane Fălticeni otthonából.
A Román Kupában induló harmadik székelyföldi együttes, a Kézdivásárhelyi SE gárdája már az első fordulóban búcsúra kényszerült, miután hazai pályán 3-2-re kikapott a Chindia Târgoviște együttesétől.
A kupasorozat második forduljának 16 továbbjutója a harmadik körben egymás ellen folytatja, a nyolcas mezőny pedig a negyedik fordulóban is lefeleződik, így a legjobb négy csapat az élvonal nyolc együttesével, köztük az FK Csíkszereda és a Marosvásárhelyi SE gárdáival kiegészülve a csoportkörben folytatja.