Emberelőnyös játékán kell csiszolnia a Sportklubnak

A Gyergyói HK után a Csíkszeredai Sportklubot is legyőzte a Brassói Corona a jégkorong Erste Ligába, a román bajnokságba, valamint a Román Kupába is beleszámítandó kilencpontos meccsen. A kék-fehérek emberelőnyös játéka döcögött, ez lett a vesztük.

Becsült olvasási idő: 4 perc
Ádáz meccset tudott le a Brassó és a Sportklub Fotó: ersteliga.hu

Minden napra jut egy rangadó a jégkorong Erste Ligában, ahol ezúttal a Brassói Corona és a Csíkszeredai Sportklub nézett egymással farkasszemet, ezúttal a Cenk alatt. A kék-fehérek 6-3-as hazai vereséggel indították az idényt a címvédő Gyergyói HK ellen, míg a Corona legyőzte a piros-fehéreket.

Hamar, alig másfél perc után emberelőnybe került a Sportklub, ezt ugyan még kivédekezte a Corona, ám a kiegészülés után nem sokkal Péter Balázs egy újabb késleltetett kiállítás során már megszerezte a vezetést a vendégeknek. A harmad felénél Schaber is kapott kétperces kiállítást szövegelésért, az újabb vendégfórból nem született újabb találat, helyette a 14. perc elején Valchar egyenlített.

Nem volt feszültségektől mentes a rangadó, a 18. percben Boriszenko és Becze páros kiállítást kapott,

a játékrészt pedig Clarke menetrendszerű kiállítása zárta fejre irányuló ütésért.

A fordulás után valamivel nyugodtabb mederben folytatódtak a dolgok, a meccs felénél azonban két újabb hazai kiállítás következett, megint a másodikat büntette meg a Sportklub: újfent Clarke volt a vétkes, kisbüntetését fél perc alatt használta ki az első Erste Liga-találatát megszerző izraeli–kanadai David Levin. Alig egy perccel később másodszor is egyenlített a Corona: a Sportklubnak a megengedettnél több játékosa volt egyszerre a pályán, az ezért kiosztott csapatbüntetés alatt a 19 éves Rokaly-Boldizsár Richárd szerezte meg első Erste Liga-találatát. A 38. percben Sills egyéni megmozdulása után már 3-2 volt a hazaiaknak, a meccs során először vezettek a vendéglátók.

A záró játékrész derekán ismét nehéz helyzetbe hozta magát a Brassó, gyors egymásutánban Pichét és Clarke-ot szórták ki a zebrák, a másfél percnyi kettős emberelőny kezdete előtt az idejét is kikérte Brad Gratton. Hiába: a kettős fór kihasználatlanul maradt, és a hátralévő időt is kihúzta a hazai együttes, amely ezzel

a címvédő Gyergyó után másik erdélyi riválisa ellen is begyűjtötte mindhárom pontot,

így két nap alatt két komoly presztízsgyőzelemmel indította az új idényt.

A Sportklub hat emberelőnyéből kettőt használt ki, továbbá elpuskázott egy kettős fórt is. A túloldalon a Corona két emberelőnyéből egyet használt ki. Az összecsapás döntő momentuma ez volt.

Az erdélyi csapatok magyarországi túrára készülnek, ahol csütörtökön tudják le az első meccseiket. A Gyergyói HK a Debrecen, a Brassói Corona a FEHA19, míg a Csíkszeredai Sportklub a BJAHC otthonában kezd.

Vasárnap: Brassói Corona – Csíkszeredai Sportklub 3-2 (1-1, 2-1, 0-0) /Valchar (14., 35.), Sills (38.), illetve Péter B. (5.), Levin (34.)/; Ferencváros-Telekom – Debreceni DEAC 10–2 (5-1, 3-1, 2-0) /Nagy G. (1., 18.), Kestila (6.), Nemec (13.), Farkas (17.), Crespi (26., 41.), Kulmala (33.), Turbucz (40.), Brady (44.), illetve Vasziljev (17.), Szmirnov (30.)/; BJAHC – FEHA19 7-1 (2-0, 2-1, 3-0) /Keresztes (15.), Mozer (20.), Tóth G. (22.), Viikila (23., 48.), Sági (47.), Szabó B. (50.), illetve Ambrus (24.)/; Dunaújvárosi Acélbikák – DVTK Jegesmedvék 3-4 (1-1, 1-1, 1-1, 0-0, 0-1) – sz. u. /Koskinen (2.), Elomaa (28.), Lorraine (54.), illetve Kulesov (14.), Barrow (39.), Makai (54.), Esteves (65., GWS)/.