A Google címkék képessége arra, hogy információkat tároljanak és visszanyerjenek a személyre szabott hirdetések szolgálata céljából.
A Google címkék képessége arra, hogy felhasználó-specifikus adatokat használjanak a reklámozás céljából történő célzásra és személyre szabásra.
A Google címkék képessége arra, hogy a felhasználó érdekei és viselkedése alapján személyre szabják a hirdetéseket.
A Google címkék képessége arra, hogy adatokat tároljanak és felhasználjanak analitikai célokra, például a felhasználói interakciók és a webhely teljesítményének követésére.
Mintegy húsz Hargita megyében talált második világháborús lőszert semmisített meg szerdán a Hargita megyei katasztrófavédelmi felügyelőség. A tűzszerészek két robbanást is végrehajtottak egy Karcfalva melletti mezőn.
Az elmúlt időszakban csaknem húsz robbanásveszélyes lőszert találtak Hargita megyében, ezeket semmisítette meg a Hargita Megyei Katasztrófavédelmi Felügyelőség tűzszerész-alakulata egy Karcfalvához tartozó területen. A helyszínen két előre kiásott és előkészített gödörbe helyezték a robbanóeszközöket. Alina-Maria Ciobotaru, a Hargita megyei tűzoltóság szóvivője elmondta: a felügyelt robbantás során a legveszélyesebb, páncélos járművek elleni taposóaknát a fedetlen gödörbe helyezték el, míg a többi kisebb eszközt a másik gödörbe. A kilenc hatástalanított lövedék mellett idén találtak egy támadó és egy védekező kézigránátot, négy robbanólövedéket, egy páncéltörő lövedéket, egy aknagránátot meg egy nyomjelző lövedéket.
[caption id="attachment_150748" align="alignnone" width="1600"] Fotó: ISU[/caption]
A hivatalos szervek mellett kizárólag csak a sajtó képviselőinek engedték meg, hogy megtekintsék a megsemmisítésre váró eszközöket. Az eszközök gödörbe szállítását és felrobbantását csupán biztonságos távolságból figyelhettük meg. A két látványos robbanás ereje még a védelmi vonalon túl is jól érezhető volt.
A szóvivő továbbá elmondta, hogyan kell helyesen eljárni, ha robbanóeszközt fedezünk fel.
– Ezeknek a robbanásveszélyes eszközöknek a bejelentése és helyes kezelése nagyon fontos. Komoly veszélyt jelenthet, ha nem megfelelően jár el a lakosság egy ilyen muníció felfedezése alkalmával. Az 112-es egységes segélyhívó számon kell értesíteni a hatóságokat, ha ilyenre bukkanunk, továbbá semmiképp se érjünk hozzá, ne mozgassuk, ne üssük a megtalált robbanóeszközt – fogalmazott Alina-Maria Ciobotariu.
A szerdai robbantás során a tűzszerészek is kiemelték: a világháborús robbanóeszközök túlnyomó többsége a földben eltöltött több tíz év ellenére ma is aktív, ezért tilos közel merészkedni ezekhez. Korábban 2019-ben semmisítettek meg Hargita és Kovászna megyében talált világháborús robbanóeszközöket Csíkdánfalva határában, több mint 130-at.