Elődöntős a Sportklub

Csíkszeredai sikerrel zárult a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének székelyföldi összecsapása, miután kedden este a Sportklub hazai környezetben legyőzte a Gyergyói Hoki Klub csapatát és bejutott a sorozat elődöntőjébe. A kedd esti találkozón a vendégek a 8. percben egy emberelőnyt kihasználva Basaraba révén szerezték meg a vezetést, ám 79 másodperccel később Wishart egyenlített, 53 másodperccel később már a Sportklub vezetett, miután Salló is bevette a gyergyószentmiklósiak kapuját. Az első játékrész végén Loginov is kihasznált egy emberelőnyt, így az első szünetre már kettőre nőtt a csíkiak előnye. A küzdelmes második játékrészben Becze is betalált Cooke kapujába, s noha az utolsó felvonásban a Gyergyói HK próbálkozott a felzárkózással, ez nem sikerült, sőt, miután a vendégek kapusuk helyére is támadót küldtek a jégre, Combs végleg eldöntötte a találkozó kimenetelét. Eredmény: Csíkszeredai Sportklub – Gyergyói Hoki Klub 5–1 (3–1, 1–0, 1–0). Gólszerzők: Wishart (9.), Salló (10.), Loginov (19.), Becze (33.), Combs (54.), illetve Basaraba (8.). Az egyik fél negyedik sikeréig tartó párharcot a Sportklub nyerte 4–1-re (3–2, 1–2, 7–1, 7–3, 5–1).