Elmaradt a csúcsfoci az Eb-n

A hétvégén lejátszották a németországi labdarúgó-Eb negyeddöntőit, búcsúzott a házigazda Németország, büntetőkkel esett ki Portugália és Svájc, és a törökök sem tudtak csodát tenni. Spanyol–francia és angol–holland párharc lesz az elődöntőkben.

Merino fejese „hazaküldte” a házigazda németeket Fotó: MTI

Pénteken az előrehozott fináléként emlegetett német–spanyol összecsapás vezette fel a németországi labdarúgó-Eb negyeddöntőit. A három végső diadallal holtversenyben csúcstartó két csapat közül a spanyol szerzett vezetést a második félidő elején Dani Olmo pontos lövésével, a hazaiak pedig egy másik cserejátékos, Florian Wirtz kapufás találatával egyenlítettek a rendes játékidő hajrájában. A kétszer tizenöt perces hosszabbítás végén úgy tetszett, a tizenegyesek fognak dönteni, de Mikel Merino 119. percben fejelt gólja a spanyolokat juttatta tovább.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Késő este következett az akcióban gazdag, nézői szemmel mégis meglehetősen nehezen élvezhető portugál–francia mérkőzés, a rendes játékidőben ezúttal sem született gól, ahogyan a hosszabbításban sem, az idegek csatáját pedig a vb-döntőt éppen hasonló körülmények között elveszítő franciák nyerték. A nyolcaddöntőből 11-esekkel továbbjutó portugáloknál a kapufát eltaláló Joao Felix hibája eredményezte a kiesést. A franciákra a legutóbb is elődöntős spanyol csapat vár a keddi, müncheni elődöntőben.
Szombaton az angol válogatott ismét akkor kelt életre, miután a vezetést Svájc szerezte meg az alacsony iramú és kevés izgalmat hozó mérkőzés 75. percében Breel Embolo góljával, de Anglia öt perccel később Bukayo Saka pontos lövésével egyenlített. A folytatásban és a ráadásban újabb gól már nem esett, így következett a tizenegyespárbaj, amelynek során egyedül Manuel Akanji, a svájciak védője hibázott, így az angolok ezt a kört is túlélték.
Az utolsó negyeddöntőben némi meglepetésre az első félidőben Törökország került előnybe, Arda Güler beadását Akaydin fejelte a holland kapuba. A fordulás után tempót váltott Hollandia, mégis a 70. percig kellett várni az egyenlítésre. Depay szögletéből De Vrij fejelt gólt (1-1). Hat perccel később már a hollandoknál volt az előny, amikor a középre ívelt labda Müldür lábáról került a törökök hálójába (2-1). A hajrában mindent egy lapra feltéve támadt Törökország, de a parázs hajrát megúszták a hollandok, így ők játszanak Angliával szerdán, a dortmundi elődöntőben.

Negyeddöntők
Spanyolország – Németország 2–1 (0–0, 1–1, 1–1) – hosszabbítás után /Olmo (51.), Merino (119.), illetve Wirtz (89.)/.
Franciaország - Portugália 0–0, 11-esekkel: 5–3.
Anglia – Svájc 1–1 (0–0, 1–1, 1–1), 11-esekkel: 5–3 /Saka (80.), illetve Embolo (75.)/.
Hollandia – Törökország 2–1 (0–1) /De Vrij (70.), Müldür (öngól, 76.), illetve Akaydin (35.)/.