Elhozta a pontokat Zilahról az FK

Az első félidőben még fel tudta venni a harcot a Zilahi FC az FK Csíkszeredával a román labdarúgó harmadik liga nyolcadik fordulójában, ám a második negyvenöt percben Ilyés Róbert legénysége három gólt rúgva, kihasználva az emberelőnyt, simán nyert. [caption id="attachment_14171" align="aligncenter" width="460"]Nem sikerült ezúttal sem a hazai pontszerzés a székelyudvarhelyieknek Nem sikerült ezúttal sem a hazai pontszerzés a székelyudvarhelyieknek[/caption] HN-információ Egy félidőn át emberelőnyben játszott az FK Csíkszereda labdarúgócsapata a Zilahi FC vendégeként, és ez elég is volt ahhoz, hogy elhozzák a három pontot a csíki focisok Szilágyságból. Az első félidőben közel egyenlő erők küzdelme zajlott a pályán, igaz, már ekkor a vendég csíki együttes dominált. Két nagyobb helyzetet említettek a helyszíni beszámolók az első félidőre. Előbb a 24. percben a hazaiak Raul Stanciu révén puskáztak el egy lehetőséget, majd pár percre rá Czimbalmos remek centerezését lőtte fölé Ilyés. A második játékrészt nagyon megnyomta az FK, aminek alig három perc múlva meg is lett a gyümölcse. A 48. percben ugyanis Flavius Dumbrăvean szabálytalankodott utolsó emberként a tizenhatoson belül, amiért piroslap és büntető lett a jutalma. A tizenegyest pedig Majzik értékesítette. Innentől kezdve a vendégeké volt a meccs, és idő kérdése volt az újabb gól, amelyik érkezett is. Az 56. percben egy jobboldali szögletre érkezett remek ütemben Székely a hosszúba és 2–0-ra módosította az állást. A játék képe sokat nem változott a folytatásban, ám harmadik találatra még várni kellett, éspedig a 78. percig, amikor egy újabb szögletet követően ezúttal Szöllősi volt a befejező ember. Vereség hazai pályán Továbbra is nyeretlen hazai pályán az FC Székelyudvarhely a hazai labdarúgó 3. ligában: Botorok János csapata ezúttal a Nagyváradi Luceafărultól kapott ki. A meccset ugyan a hazaiak kezdték jobban, de Simon helyzetét a vendégek hálóőre kivédte, ám a 8. percben egy 40 méterről elvégzett szabadrúgásból a nagyváradiak megszerezték a vezetést. Az első félidő hátralévő percei nagyjából a középpályán zajlott játékkal teltek el, igazi helyzete egyik csapatnak sem volt. A második félidő elején az SZFC kezébe vette az irányítást, a hazaiak kétszer el is jutottak nagy helyzetig, ám vendégek az első óra végét támadásban zárták. A 65. percben Botorok mester kapust cserélt, Rétit Bálint váltotta, utóbbi rögtön két nagy védést mutatott be. Az utolsó húsz percben a vendégek az előnyük megtartása érdekében a védekezésre összpontosítottak, az udvarhelyiek azonban sorra hagyták ki helyzeteiket, így a végén a szabadrúgásgól döntötte el a meccset. Az SZFC hazai pályán egyelőre nem tudott pontot szerezni, a gárda idegenben egy győzelmet aratott és egyszer döntetlennel zárt. Nyertek az ifik Az országos ifjúsági bajnokság 1. csoportjának 8. fordulójában az FK Csíkszereda U16-os és U18-as csapata is legyőzte hazai pályán a Ceahlăul Piatra Neamț-ot. Az U16-os csíki csapat veretlenül áll csoportja élén, az U18-asok pedig az tagjai az élmezőnynek. Eredmények: U16: FK Csíkszereda – Ceahlăul Piatra Neamț 2–0 (0–0) /Dobos Oszkár és Tamás Nándor/. U18: FK Csíkszereda – Ceahlăul Piatra Neamț 6–2 (4–1). /Dán Szabolcs 3, Kénesi Béla 2, Csifó István/. [box type="shadow" ]Eredmények Zilahi FC – FK Csíkszereda 0–3 (0–0) /Majzik Adrián (48. – büntetőből), Székely Ervin (61.) és Szöllősi Márton (78.)/. Az FK felállítása: Husar – Székely, Lőrincz, Gâlia (Szöllősi, 69.), Majzik, Czimbalmos, Csűrös, Tankó (Szotyori, 80.), Teut (Pataki, 60.), Ilyes, Kovács (Györgyi, 55.). Edzők: Ilyés Róbert és Albu László. FC Székelyudvarhely – Nagyváradi Luceafărul 0–1 (0–1) /Alin Floruţ (8.)/. Az SZFC felállítása: Réti (Bálint, 65.), Sebestyén, Péter, Demény, Balázsi (Szőcs, 68.), Tamás, Simon N. (Kiss, 61.), Doltea, Berki, Simon A., Gergely. Vezetőedző: Botorok János. A 8. forduló további eredményei: Fugyivásárhelyi SK – Radnóti SK 2–0, Alsógáldi Industria FC – Kolozsvári Sănătatea 2–1, Szászrégeni Lendület – Almásbalázsházi Luceafărul 3–0, Lénárdfalvi AFS – Dési Unirea 2–1, Nemeszsuki Unirea – Máramarosszigeti SCM 2–1. 1. Szászrégeni Lendület 8 6 1 1 17–8 19 2. Máramarosszigeti CSM 8 6 0 2 20–9 18 3. Alsógáldi Industria 8 6 0 2 18–12 18 4. Nagyváradi Luceafărul 8 5 2 1 17–6 17 5. Nemeszsuki Unirea 8 5 2 1 16–8 14 6. FK Csíkszereda 8 4 1 3 9–10 13 7. Kolozsvári Sănătatea 8 4 0 4 14–12 12 8. Lénárdfalvi AFS 8 4 0 4 17–15 12 9. Fugyivásárhelyi SK 8 3 2 3 13–11 11 10. Radnóti SK 8 3 1 4 8–13 10 11. Dési Unirea 8 2 1 5 11–17 7 12. Székelyudvarhelyi FC 8 1 1 6 6–20 4 13. Zilahi FC 8 0 2 6 5–20 2 14. Almásbalázsháza 8 0 1 7 11–21 1 [/box]