Élen a Gyergyói HK

Az utolsó méterekre fordultunk a jégkorong Erste Liga alapszakaszában, ahol minden megszerzett, vagy épp elveszített pont hatalmas jelentőséggel bír. A Csíkszeredai Sportklub megerősítette helyét a középmezőnyben, míg a Gyergyói HK-nak sikerült maga mögé utasítania a BJAHC-t az első helyért zajló küzdelemben.

Becze termeli a pontokat. Formába lendült a kapitány Fotó: ersteligapress

Kihasználni a hazai pálya előnyét és értékes pontokat szerezni az alapszakasz végén – ez volt a küldetése a GyergyóI HK-nak, illetve a Csíkszeredai Sportklubnak a jégkorong Erste Liga legutóbbi meccsein.
A gyergyóiak azok után, hogy kiütéses győzelmet arattak a sereghajtó FEHA19 ellen, már komolyabb erőpróba elé néztek. Érkezett előbb a DVTK Jegesmedvék, majd a listavezető BJAHC. A miskolciak ellen a mérkőzés első perceiben előnybe kerültek, ám a második felvonásban a vendégek zsinórban három gólt szereztek. A GYHK viszont nem adta fel, és huszáros hajrát vágtak ki, az utolsó 10 percben nemhogy egyenlítettek, de pár másodperccel a rendes játékidő vége előtt a győztes gólt is megszerezték. Másnap a korábbi listavezető BJAHC érkezett Gyergyószentmiklósra, akik egy nappal korábban súlyos zakót kaptak Brassóban. Szilassy Zoltán tanítványai a nyitóharmad első felében eldöntötték a három pont sorsát, amikor háromgólos előnyre tettek szert. Ez az előny megalapozta a győzelmüket. Csíkszeredában alapos keretfelvarrás történt az óév végén. Az új játékosok közül Schaus, Szeleznyov, Milan és Krikunov is bemutatkozott. Az átalakított keret összhangja nem volt teljes, de magabiztosabb volt a játék, mint korábban. Ennek is köszönhetően simán hozták a FEHA19 elleni meccset a kék-fehérek, majd jöhetett a Miskolc elleni rangadó. Az első harmadot végigdomináló hazaiak kétgólos előnyre tettek szert, és bár a folytatásban is ők voltak kezdeményezőbbek a vendégek kiegyenlítettek. A hosszabbítás nem tartott sokáig hiszen rögtön az első percben Szkacskovot üresen hagyták, aki mattolta Kiss Bencét.
A Gyergyói HK megerősítette első helyét a tabellán, míg a kék-fehérek felzárkóztak a középmezőnyre a hatodik helyükkel, de még bőszen kell pontokat szerezzenek, hogy egyenes ágon kerülhessenek be a sorozat rájátszásába.

Erste Liga, eredmények

Csíkszeredai Sportklub – FEHA19 6–1 (0–0, 3–1, 3–0) /Becze (22., 50.), Rokaly Sz. (37.), Stach (38.), Kubát (45.), Szkacskov (60.), illetve Keceli-Mészáros (39.)/.
Gyergyói HK – DVTK Jegesmedvék 4–3 (1–0, 0–3, 3–0) /Vincze P. (8., 51.), Jalonen (57.), Bodó (60.), illetve Mattyasovszky (22.), Vas J. (35.), Farkas (35.)/.
Brassói Corona – BJAHC 8–3 (2–2, 2–1, 4–0).
Sportklub – DVTK Jegesmedvék 3–2 (2–0, 0–1, 0–1, 1–0) – aranygóllal /Becze (6.), Vesely (20.), Szkacskov (61.), illetve Lövei (29.), Razumnyak (50.)/.
Gyergyói HK – BJAHC 6–2 (3–1, 2–1, 1–0) /Sylvestre (6., 12.), Bodó (12.), Vincze P. (21.), Haaranen (40.), Császár (46.), illetve Szabó (16.), Culigin (33.)/.
Brassói Corona – FEHA19 6–0 (1–0, 3–0, 2–0).
Dunaújvárosi Acélbikák – Újpest 4–2 (0–0, 3–1, 1–1).
Debreceni EAC – Ferencváros 2–5 (0–2, 1–2, 1–1).
A Ferencváros – Acélbikák, a Corona – DVTK Jegesmedvék, az Újpest – DEAC, valamint a Sportklub – BJAHC találkozók tegnap este lapzárta után értek véget.