Döntetlen a rangadón

Az éllovast fogadta szombaton a női Szuperligában az FK Csíkszereda, a gólokban gazdag találkozón döntetlen született, amely nem kedvezett a vendégeknek. A csíkiak továbbra is a harmadikok, előnyük viszont egy pontra csökkent üldözőjükkel szemben.

Herczeg Andrea rutinja segített, de a győzelem elúszott Fotó: Veres Nándor

Rangadót játszott szom­bat délután a női Szu­perligában az FK Csík­szereda, a piros-feketék az éllovas Temesvári Po­lit fogadták a 8. fordulóban. Mindkét csapat számára fon­tos volt a meccs, hiszen a bán­ságiaknak a vezető hely megőrzése, míg az FK-nak a dobogón maradás volt a tét. Utóbbinak ez sikerült.
A vendégek a 14. percben ugyan vezetést szereztek, de 11 perc alatt fordított a házigazda, előbb Herczeg Anita, majd Tóbik Melánia volt eredményes, majd a szünet előtt Mitri Rita is bevette a Poli kapuját.

A második félidőben az éllovas keményebben harcolt, az 50. percben pedig tizenegyeshez jutottak, ám Meluța Teodora lövését Tankó Réka kivédte. A hajrában viszont teljesen beszorult az FK, a 69. percben Ivanova másodszor is eredményes volt egy csíki védelmi hibának köszönhetően. A hosszabbításban aztán góllá érett a Poli rohama, a 95. percben Șepețan Andreea kiegyenlített, így megosztozott a pontokon az FK és a Poli.
A döntetlennel a csíkiak megerősítették harmadik helyüket a tabellán annak köszönhetően is, hogy a Kolozsvári U is „ikszelt”, ám a Farul győzött, így a temesváriak elvesztették elsőségüket.

Női Szuperliga
A 8. fordulóban: FK Csíkszereda – Temesvári Politehnica 3–3, Kolozsvári Universitatea – Banat Girls 1–1, Konstancai Farul – VSK Alexandria 5–0, Marosvásárhelyi SE – Besztercei Gloria 0–3.
Az állás: 1. Farul 18 p., 2. Poli 17 p., 3. FK Csíkszereda 14 p., 4. Gloria 13 p., 5. Universitatea 11 p., 6. Banat Girls 10 p., 7. Alexandria 3 p., 8. MSE 0 p.