Csak az SZFC szerzett pontot

Az FK Csíkszereda hazai, míg a Székelyudvarhelyi FC idegenben lépett pályára a labdarúgó harmadik liga hetedik fordulójában. Sajnos a csíki csapat nem tudta kihasználni a hazai környezet adta előnyt, míg az udvarhelyiek remek védekezésüknek köszönhetően egy pontot elhoztak Désről. [caption id="attachment_13596" align="aligncenter" width="620"]Csak az SZFC szerzett pontot Husart (12) két alkalommal mattolták a vendégek. Esélye sem volt Fotó: Balázs Árpád[/caption] Csak az egyik megyei csapat tudott pontot szerezni a labdarúgó harmadik liga hetedik fordulójában. Az FK Csíkszereda az Alsógáldi Industriát fogadta, míg a Székelyudvarhelyi FC a Dési Egyesülés otthonába látogatott. Az Ilyés Róbert–Albu László edzőpáros által dirigált csíkiak rosszul kezdték a találkozót, és egy fölösleges szabálytalanság után a vendégek már a harmadik percben megszerezték a vezetést büntetőből. A gól után az FK irányította a mérkőzést, a vendégek a felezővonalat se nagyon tudták átlépni, ám hiába a nagyobbnál nagyobb lehetőségek, azok rendre kimaradtak. A térfélcserét követően ismét a vendégek lőhettek volna gólt, de Bodea lökete a kapufán csattant. Pár percre rá pedig Csűrös harcolt ki egy tizenegyest, amelyet Majzik értékesített. A gól nagyon megnyugtatta a csíki fiúkat, akik sok hibát vétettek hátul, de gólt nem kaptak. Helyzeteik is voltak, majd a 75. percben Olar kiállítása után emberelőnybe is kerültek. Ezt viszont nem tudták kihasználni. Sőt a 80. percben a frissen beállt Câmpean védhetetlen gólt ragasztott Husar hálójába. Ez pedig teljesen letörte a hazaiakat. Az alsógáldiak pedig ezt ki is használták, de Bodea újfent a kapufát találta el, így az eredmény nem módosult. A Székelyudvarhelyi FC a Dési Egyesülés vendége volt, ahol jobbára a védekezéssel voltak elfoglalva a mérkőzés első perceitől kezdve. Az udvarhelyi védelemnek a legnagyobb gondot a 215 centi magas Abdul Ozovehe okozta, akit a társai rendre igyekeztek megjátszani, de fejest, illetve egy félfordulatos lövésen kívül ő sem tudott nagyot alkotni, sőt a második félidőre sérülés miatt le is kellett cserélni. A második 45 percre továbbra is gyűrték egymást a csapatok, de az SZFC védelme állta a sarat. Remekül zárták a területeket és fegyelmezetten játszottak, aminek egy pont lett a jutalma. Sajnos viszont Rózsa Árpád, illetve Bálint Rajmund sárgalapot kapott, amely már mindkettőjük számára a negyedik az ősz folyamán, így a következő találkozón nem játszhatnak. A nyolcadik fordulóban az SZFC a Nagyváradi Luceafărult fogadja, míg az FK a Zilahi FC vendége lesz. [box type="shadow" ]III. liga, V-ös csoport, 7. forduló FK Csíkszereda – Alsógáldi Industria FC 1–2 (0–1) /Majzik (55. – büntetőből), illetve Haiduc (3. – büntetőből), Câmpean (80.)/. Az FK felállítása: Husar – Székely, Lőrincz, Gâlia, Ilyés (Fodor, 80.), Kovács (Györgyi, 45.), Csűrös, Majzik (Tankó, 80.), Teut, Moldován (Pataki, 63.), Czimbalmos. Dési Egyesülés – Székelyudvarhelyi FC 0–0 Az SZFC felállítása: Bálint B. – Balázsi, Demény, Rózsa, Tamás, Simon N., Péter, Bálint R., Berki, Simon A., Doltea; játszott még: Sebestyén T., Gál, Jankó. A forduló további eredményei: Kolozsvári Sănătatea – Fugyivásárhely 2–0, Máramarossziget – Radnót 4–1, Almásbalázsháza – Zilah 2–2, Nagyváradi Luceafărul – Régen 2–3, Nemeszsuk – Lénárdfalva 2–1. 1. Máramarosszigeti CSM 7 6 0 1 19–7 18 2. Szászrégeni Lendület 7 5 1 1 14–8 16 3. Alsógáldi Industria 7 5 0 2 16–11 15 4. Nagyváradi Luceafărul 7 4 2 1 16–6 14 5. Nemeszsuki Unirea 7 4 2 1 14–7 14 6. Kolozsvári Sănătatea 7 4 0 3 13–10 12 7. Radnóti SK 7 3 1 3 8–11 10 8. FK Csíkszereda 7 3 1 3 6–10 10 9. Lénárdfalvi AFS 7 3 0 4 15–14 9 10. Fugyivásárhelyi SK 7 2 2 3 11–11 8 11. Dési Unirea 7 2 1 4 10–15 7 12. Székelyudvarhelyi FC 7 1 1 5 6–19 4 13. Zilahi FC 7 0 2 5 5–17 2 14. Almásbalázsháza 7 0 1 6 11–18 1 [/box] Darvas Attila