Bukarestben játszik az SZKC

A nyolcaddöntőkkel elkezdődik a férfikézilabda Románia-kupa 2017/2018-as kiírása. A Székelyudvarhelyi KC idegen környezetben a CSM Bukarest ellen játszik ma este, a vendégeknek a győzelem az elsődleges cél, de a kupagyőzelemre hajtanak az udvarhelyiek. [caption id="attachment_61372" align="aligncenter" width="1000"]Bukarestben játszik az SZKC A bajnokságban legyőzte az SZKC a CSM Bukarestet. Ma a kupaküzdelemben is nyernének[/caption] Ma és holnap rendezik a férfikézilabda Románia-kupa nyol­cad­dön­tőit, gyakorlatilag a 2017/­2018-as sorozatba ez a belépő szint. A Székelyudvarhelyi KC a fővárosban játszik a CSM Bukarest ellen, a továbbjutás egyetlen mérkőzésen dől el. Amennyiben a rendes játékidő végén döntetlen az állás, úgy hetesek döntik el a továbbjutó csapat kilétét. A Románia-kupa a legrövidebb út egy csapat számára, hogy kivívja a nemzetközi szereplést, hiszen csupán négy találkozót kell megnyerni a trófeáért. Az SZKC elsődleges célja ugyan a mai találkozón a győzelem, ám az udvarhelyiek a kupagyőzelemre hajtanak. Az SZKC a bajnokságban a 10. fordulóban fogadta a CSM-t, a november 11-i bajnokin az udvarhelyiek 32–23-ra győzték le a fővárosi csapatot. A Románia-kupa nyolcad­dön­tőinek műsora: ma: Temesvári Po­li – CSU Suceava (14), CSM Bu­ka­rest – Székelyudvarhelyi KC (17, Digi Sport, Telekom Sport), Tor­dai Potaissa – CSM Focșani (18), Konstancai Dobrogea Sud – Poli Iași (18), Bákói Știința – Dunărea Călărași (19); holnap: Nagybányai Minaur – Bukaresti Dinamo (17.15, Digi Sport, Telekom Sport), HC Vaslui – Bukaresti Steaua (18), Nagyvárad – Fogaras (18). Kézilabda-vb A hétfői szünnapot követően tegnap a csoportkör harmadik fordulójának mérkőzéseivel folytatódott Németországban a női kézilabda-világbajnokság. Az A és B csoportban ma újabb szünnap lesz, viszont a C és D jelű hatosokban ma a csoportkör harmadik fordulójának találkozóira kerül sor. A magyar válogatott két vesztes mérkőzés után tegnap könnyedén nyert Argentína ellen, noha eléggé pontatlanul kezdték a meccset, és csak a tizedik percben szerezték meg a vezetést, igaz, onnantól már ők irányították a mérkőzést. Holnap a lengyelek, pénteken a csehek ellen játszik a magyar válogatott, és két sikerre lenne szükségük ahhoz, hogy továbbjutást érő helyen, azaz az első négy között zárjanak a B csoportban. Eredmények A csoport: Szlovénia – Angola 32–25, Franciaország – Paraguay 35–13. A Románia – Spanyolország találkozó lapzárta után ért véget. B csoport: Magyarország – Argentína 33–15, Svédország – Csehország 36–32. A Norvégia – Lengyelország találkozó lapzárta után ért véget. C csoport: Montenegró – Japán 28–29, Oroszország – Brazília 24–16. A Dánia – Tunézia találkozó lapzárta után ért véget. A mai műsor: Oroszország – Japán (15), Tunézia – Montenegró (18.45), Brazília – Dánia (21.30). D csoport: Dél-Korea – Kína 31–19, Hollandia – Kamerun 29–22, Németország – Szerbia 22–22. A mai műsor: Kamerun – Dél-Korea (13), Németország – Kína (19), Szerbia – Hollandia (21.30). HN-összeállítás