Bajnokok Ligája

Az idegenbeli siker után a Monaco kedd este hazai pályán 4–0-ra legyőzte a Young Boyst, és magabiztosan jutott be a labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjének playoff-körébe. A Nem bajnoki ágon még egy összecsapást rendeztek, amelyen nagy meglepetésre az Ajax Amsterdam hazai környezetben szenvedett 3–2-es vereséget a Bécsi Rapidtól. A Bajnoki ágon a dán Midtjylland hiába nyert a ciprusi APOEL otthonában 1–0-ra idegenben szerzett góllal a hazaiak jutottak tovább. Gólfesztivált rendezett viszont Norvégiában a Molde és a Dinamo Zágráb. A felek Zágrábban 1–1-et játszottak. A norvég csapat jól kezdte az összecsapást ám a találkozó elején büntetőt rontottak. A Dinamo pedig könyörtelenül büntetett. A 17. és a 22. percek között három alkalommal találtak be a hazaiak kapujába. A Molde nem adta fel. Előbb a 43. percben szépítettek, majd pár perc múlva újabb büntetőhöz jutottak, amit ismét kihagytak. A fordulás után ismét rákapcsoltak a hazaiak, és 15 perccel a vége előtt kiegyenlítettek. A hajrában viszont jól zárt a Dinamo, és kihúzták a döntetlent, ami továbbjutást ért nekik. Eredmények: Nem bajnoki ág: Ajax – Bécsi Rapid 2–3 (0–2) /Továbbjutott: a Rapid, 5–4-es összesítéssel/; Monaco – Young Boys 4–0 (0–0) /tj.: a Monaco, 7–1-es összesítéssel/; Bajnoki ág: Molde – Dinamo Zágráb 3–3 (1–3) /tj.: a Dinamo, 4–4-gyel, több idegenben szerzett góllal/; APOEL – Midtjylland 0–1 (0–1) /tj.: az APOEL, 2–2-vel, több idegenben szerzett góllal/. A vesztes csapatok az Európa Liga negyedik selejtezőkörébe kerültek, míg a győztesek a BL-főtáblára jutásért játszanak majd a következő körbe.