Bajnok a VSK Gyergyószentmiklós

Kettős győzelemmel, 9–3-as összesítéssel nyerte meg a megyei labdarúgó-bajnokság 2022/2023-as kiírásának döntőjét a VSK Gyergyószentmiklós, így a csapat részt vehet a harmadosztályért kiírt selejtezőn. A gyergyóiak egy döntőt behúztak, holnap viszont egy újabbat játszanak, szintén egy székelyudvarhelyi csapat ellen.

A VSK GYergyószentmiklós megvédte bajnoki címét Fotó: HMLE

Veretlenül zárta a megyei labdarúgó-bajnokság 2022/2023-as kiírását a VSK Gyergyószentmiklós: a Békény-partiak a pontvadászat alapszakaszában mindössze egy mérkőzést zártak döntetlennel – az utolsó fordulóban a Zetelaki Fenyő ellen. A döntőben az alapszakaszt második helyen záró Székelyudvarhelyi Rosealt vendégként 4–2-re győzték le, vasárnap pedig hazai közönség előtt 5–1-re nyertek a gyergyóiak, így megvédték bajnoki címüket. A VSK Gyergyó csapatára holnap egy újabb, szintén székelyudvarhelyi csapat elleni döntő vár, a Román Kupa megyei szakaszának fináléjában a Golimpiakosz gárdájával néz farkasszemet a bajnok.
Az Udvarhely körzeti bajnokságban az utolsó forduló meccseit játszották. Az A csoportot Szentábrahám, a B csoportot Farkaslaka nyerte, utóbbi gárda a szezon során nem talált legyőzőre, a két csapat vasárnap, illetve június 18-án játszik az Udvarhely körzeti bajnoki címéért, míg Farcád és Lövéte a kisdöntőben lesz érdekelt.

4. Liga. Döntő, 2. mérkőzés: VSK Gyergyószentmiklós – Székelyudvarhelyi Roseal 5–1. Kisdöntő, 1. mérkőzés: Balánbányai Bányász – FC Csíkszentsimon 2–2. A visszavágót vasárnap 13 órakor játsszák.
Román Kupa, megyei szakasz, döntő: holnap: Székelyudvarhelyi Golimpiakosz – VSK Gyergyószentmiklós (19).
Udvarhely körzeti, 22. – utolsó – forduló. A csoport: Szentábrahám – Oklánd 3–2, Bögöz – Szentpéter 2–2, Etéd – Siménfalva 3–0, Fel­ső­bol­dogfalva – Szentpál 5–0, Nagy­galambfalva – Farcád 4–5, Kobátfalva – Gagy 1–1. Az állás: 1. Szentábrahám 56 p., 2. Farcád 51 p., 3. Felsőboldogfalva 43 p., 4. Nagygalambfalva 32 p., 5. Bögöz 31 p., 6. Oklánd 31 p., 7. Gagy 29 p., 8. Szentpál 27 p., 9. Etéd 22 p., 10. Szentpéter 21 p., 11. Siménfalva 19 p., 12. Ko­bát­falva 18 p. B csoport: Kápolnás – Parajd 5–7, Máréfalva – Korond 3–0, Bogárfalva – Ze­­telaka II. 3–3, Alsósófalva – Farkaslaka 0–4, Zeteváralja – Malomfalva 0–4, Varság – Lövéte 1–3. Az állás: 1. Far­kas­laka 60 p., 2. Lövéte 59 p., 3. Parajd 46 p., 4. Máréfalva 43 p., 5. Malomfalva 37 p., 6. Varság 33 p., 7. Korond 29 p., 8. Kápolnás 24 p., 9. Zetelaka II. 22 p., 10. Alsósófalva 14 p., 11. Bogárfalva 11 p., 12. Zeteváralja 6 p.
Csík körzeti, rájátszás, 3. forduló. Felsőház: Csík­szent­do­mokos – Csík­szent­györgy 7–2. A Gyi­mesbükk – Ká­szon­latíz meccset szombaton 17.30-tól játsszák. Az állás: 1. Szentdomokos 50 p., 2. Gyimesbükk 44 p., 3. Kászonlatíz 40 p., 4. Csíkszentgyörgy 39 p., 5. Csíkszentkirály 32 p. Alsóház: Szépvíz – Lázárfalva 1–0, Csíkszentimre – Csíkkozmás 9–0. Az állás: 1. Szépvíz 29 p., 2. Szentimre 23 p., 3. Kozmás 14 p., 4. Szentmihály 10 p., 5. Lázárfalva 9 p.