András nyerte a testvércsatát

Nem sok esélyt adott az újonc Székelyudvarhelyi VSK-nak a férfi kézilabda Bölények Ligájában a tavalyi ezüstérmes Konstanca. A vargyasi Szász testvérek csatáját a tengerpartiaknál játszó András nyerte Előd ellen. Az udvarhelyieknek még várniuk kell az első győzelemre.

Jakab Árpád
Becsült olvasási idő: 4 perc
Fotó: CSM Constanta

Noha nem számított esélyesnek, nem feltartott kézzel utazott a tavalyi ezüstérmes otthonába a Székelyudvarhelyi VSK, Katona és Csibi góljai­val kettő-nullára vezettek egy perc játék után. Ez volt az első, és sajnos az utolsó alkalom is, hogy a vendégeknél volt az előny, az ötödik percre már 4–2 volt Konstancának. Hiába tüzelt jól Katona – a fiatal irányító szerezte az udvarhelyiek következő három gólját, a meccs során összesen nyolc találatig jutott –, fokozatosan nyílt az olló a két együttes között, a 12. percben már 10–5 volt a vendéglátóknak. Erre még rátettek egy lapáttal, szünetre már nyolc volt közte: 19–11.
Fordulás után gyorsan tíz lett oda, s ezzel el is dőltek a lényegi kérdések, csak a végeredmény volt kérdéses. Az udvarhelyiek megérezték néhány alapjátékosuk hiányát, az egyedüli pozitívum, hogy így több lehetőséghez jutottak a fiatalok: Menyhárt Barna háromszor, Tornai Balázs egyszer volt eredményes. Tizenhárom góllal, simán nyert Konstanca, a VSK háromból háromszor kapott ki a bajnokságban, igaz, eddig bivalyerős ellenfelekkel találkoztak a Bölények Ligájában (Torda, Nagybánya, Konstanca), de szeptember 20-án, pénteken 18 órától hazai pályán megszerezhetik első pontjaikat. Az a találkozó sem lesz sétagalopp, hiszen a következő ellenfél, a Temesvári Poli eddigi három mérkőzéséből kettőt megnyert (Foksány és Bákó ellen), míg a bajnoki címvédő és a Bajnokok Ligájában is győzelemmel debütáló Dinamo otthonában csak öt góllal kaptak ki.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Bölények Ligája, 3. forduló: Konstancai CSM – Székelyudvarhelyi VSK 37–24 (19–11), az udvarhelyi gólszerzők: Katona 8, Csibi 4, Zalevskyi 3, Menyhárt 3, Tálas 2, Putnoky, Komporály, Szász Előd és Tornai, Temesvári Poli – Bákói VSK 24–20, Nagybányai Minaur – Bukaresti Steaua 27–26, CSU Suceava – Fogarasi VSK 38–29, VSK Vaslui – HC Buzău 28–29.
A VSK Focșani – Bukaresti Dinamo mérkőzés lapzártánk után ért véget, a Tordai Potaissa – Bukaresti CSM mérkőzést szerdán rendezik.