A hétvégén a világbajnokság a cél

A múlt hétvégén Los Angelesben teqballoztak, ahol vegyes párosban bronzérmet szereztek, szombattól viszont már Marosvásárhelyen állnak asztalhoz, ahol a thaiföldi világbajnokságra való kijutás a tét.

Bronzérmet ért a székely–brazil kompatibilitás Fotó: Góbék Teqball Team

A negyedik helyen zárta a Los Angeles-i teqball-tornát a szé­kely­ud­var­hely Góbék Teqball Team Ilyés Szabolcs – Györ­gydeák Apor párosa, miután az elődöntőt, majd a kisdöntőt is a döntő szettben bukták el. Ahogy a tavaly októberi amerikai tornán, úgy az idei vegyes páros versenyére is összeállt a székely–brazil Györgydeák – Ester Viana Mendes páros, akik az elődöntőben alulmaradtak a magyar Bányik Csaba – Ács Krisztina duóval szemben, a kisdöntőben azonban kétszettes magabiztos győzelemmel múlták felül a brazil Leonardo Lindoso – Vania Moraes duót, így bronzéremmel zárták a tornát.
A góbék kedden érkeznek haza, de nem sok idejük marad a pihenésre, ugyanis szombaton már Marosvásárhelyen állnak asztalhoz, a kvalifikációs torna tétje, nem kisebb mint a thaiföldi világbajnokságra való kijutás.
A mosolyok városának (City of Smile) is nevezett thai főváros, Bangkok ezzel Nürnberg (Németország), Gliwice (Lengyelország), Reims (Franciaország) és Budapest után az első Európán kívüli helyszínként csatlakozik a teqball-világbajnokság szervezőinek listájához. A sportág legnagyobb eseménye november 29-től december 3-ig tart, és a tavalyi vb-hez hasonlóan öt kategóriában osztanak érmeket: férfi és női egyéniben és párosban, valamint vegyes párosban.
A tavalyi nürnbergi világbajnokságon – ahonnan Györ­gyde­ák Apor egyéni világbajnokként, a Györgydeák – Ilyés Szabolcs páros pedig bronzéremmel tért vissza – 55 nemzet 211 sportolója vett részt, a FITEQ mindkét számban többet vár az idei évtől, hiszen a sportág immár 153 nemzeti szövetséggel rendelkezik.