Éremesőt hozott a hétvége

A csapatban megszerzett aranyérem után Toró Dávid további két bronzéremmel gazdagította gyűjteményét a görögországi Europe Youth Series asztalitenisz utánpótlásversenyen. A hétvégén Újszentesen is adogattak, itt két udvarhelyi érem született.

Toró (jobbról a második) egy arany- és két bronzérmet gyűjtött Fotó: FRTM

Szerdától vasárnapig a görögországi Lout­ra­ki városa adott otthont az Euró­pai Asztalitenisz-szövetség (ETTU) U13-as és U15-ös korosztályok számára kiírt nemzetközi megmérettetésének. A korosztályos versenysorozatnak a februári horvátországi torna után ez volt az idei második állomása.
Azt követően, hogy a szé­kely­ud­var­he­lyi Toró Dávidot is a soraiban tudó román U13-as válogatott aranyérmet nyert a csapatversenyen, a vasárnapi egyéni és páros döntőkben további érmekre volt kilátás. A Szé­kely­ud­var­he­lyi ISK fiatal tehetsége további két bronzéremmel gazdagította gyűjteményét, miután egyéniben és Maya Madarral az oldalán vegyes párosban is a dobogóra állhatott fel.
A román küldöttség összesen négy arany-, három ezüst- és ugyanannyi bronzéremmel fejezte be az európai ifjúsági sorozat idei második versenyét.

Újszentesen is adogattak

A görögországi megmérettetéssel egy időben hat ország 257 ifjúsági asztaliteniszezője részvételével a Temes megyei Újszentesen rendezték meg a Dumbrăvița Champions Throphy nemzetközi utánpótlástornát, melyen a hazai élmezőny mellett Magyarország, Németország, Moldova, Szerbia és Olaszország fiatal tehetségei álltak asztalhoz.
A csapat- és egyéni ver­seny­szá­mokban zajló három­na­pos tornán Szé­kely­ud­var­helyt három korosztályban nyolc sportoló képviselte: Mik­lós Sándor, György Hunor (U9), Kovács Márk, Pozsonyi Tamás (U11), illetve Szőcs Norbert, Csendőr Gyula, Sándor Róza és Balázs Fruzsina (U13).
Az udvarhelyi fiatalok két bronzéremmel zárták a tornát. Az U9-es csapatversenyen a Miklós Sándor–György Hunor alkotta csapat egészen az elődöntőig menetelt, ahol a bajnok páros ellen maradtak alul, így harmadikok lettek. A Balázs Fruzsina/Sándor Róza duó (U13), illetve a Kovács Márk/Pozsonyi Tamás kettős (U11) is az ötödik helyen zárta a csapatversenyt.
Szombaton megszületett az udvarhelyiek második bronzérme is, az U9-es egyéni versenyszámban Miklós Sándor állhatott fel a dobogó harmadik fokára. Az U11-es korosztályban Pozsonyi Tamás volt közel az éremhez, a negyeddöntőben vereséget szenvedve az ötödik helyen végzett, az U9-ben György Hunor pedig a kilencedik helyen zárt.