Egy gólon múlt a pontszerzés

Pocsék első félidőt követően, őrületes hajrát produkálva közel volt a pontszerzéshez a Székelyudvarhelyi VSK a Bölények Ligája péntek esti bajnokiján, a bajnokságban harmadik Nagybánya alig egy góllal múlta felül az udvarhelyieket.

A Minaurral kijött a papírforma, de kevesen múlt Fotó: Hodgyai István

Miután a múlt héten kiderült, hogy a szakszövetség ősztől nem bővíti a hazai Bölények Ligája mezőnyét, a Székelyudvarhelyi VSK már biztos kiesőként játssza le a mostani idény utolsó élvonalbeli mérkőzéseit, Sipos Lóránt legényei számára már csak a tisztes búcsú maradt hátra, négy felvonásban.
Az elsőt péntek este „mutatták be”, amikor a harmadik helyezett Nagybányai Minaur látogatott az udvarhelyi sportcsarnokba. A korábbi összecsapások első félidejében rendre jól teljesítő udvarhelyiek ezúttal nem találtak magukra, hétgólos hátránnyal (10–17) mentek pihenni. A pocsék első félidőt követő térfélcsere után azonban egészen más játékkal rukkoltak elő, minden területen feljavultak, bár a vendégek így is tartani tudták a 4-5 gólos előnyt. Nyolc perc maradt a találkozóból, amikor a VSK őrületes hajrát produkált, nem sok kellett a bravúrhoz, a Minaur végül minimális előnnyel győzte le a vendéglátókat.

Férfi kézilabda Bölények Ligája
A 23. fordulóban: VSK Székelyudvarhely – Nagybányai Minaur 30–31 (10–17), Temesvári Poli – Bukaresti CSM 30–30, Bukaresti Steaua – CSU Suceava 29–25, HC Bodzavásár – Konstancai CSM 33–41, Tordai Potaissa – Bákói CSM 35–32, Bukaresti Dinamo – CSM Vaslui 39–29, CSM Focșani – Nagyváradi VSK 32–32.
Az állás: 1. Dinamo 66 pont, 2. Konstanca 54 p., 3. Nagybánya 52 p., 4. Steaua 43 p., 5. Focșani 41 p., 6. Bukaresti CSM 40 p., 7. Potaissa 39 p., 8. Bákó 26 p., 9. Bodzavásár 25 p., 10. Suceava 24 p., 11. Vaslui 23 p., 12. Temesvár 22 p., 13. Székelyudvarhely 4 p., 14. Nagyvárad 4 p.