A jövő pandúrjai elvitték a pontokat

Vereséggel indította, és az­zal is zárta a labdarúgó 2. Liga 2022/2023-as idényét az FK Csíkszereda. A zsilvásárhelyi focisok a hosszabbításban lőtték be a meccset eldöntő gólt.

Az utolsó perc végzetes volt az FK számára Fotó: László F. Csaba

Hidegben és nagy szélben, kevés néző előtt vereséggel zárta a labdarúgó 2. Liga 2022/2023-as idényének alapszakaszát az FK Csíkszereda, amely a sorozat első fordulójában sem tudott pontot szerezni. A tegnap délutáni, Zsilvásárhelyi Viitorul Pandurii ellen ugyan az első öt percben, valamint a 78. és a 83. perc között jól focizott, ám ez nem volt elég a sikerhez.
Az első gólt büntetőből a vendégek szerezték a 68. percben Țegle révén, ugyancsak 11-esből egyenlített a 80. percben Kovács Lóránt,
a kegyelemdöfést a hosszabbítás második percében Dragu adta meg az FK-nak, így a zsilvásárhelyiek elvitték a pontokat Csíkszeredából.
Annak ellenére, hogy a felsőházi rájátszás volt a szezon előtt a csíkiak célja, az FK az alapszakaszt a 11. helyen zárta, a szezont pedig az alsóház A csoportjában folytathatják a piros-feketék.

2. Liga alapszakasz, utolsó forduló
Slobozia – FC Brassó 2–2, Minaur – Gloria 1–1, Ripensia – Steaua 0–2, Metaloglobus – Concordia 2–1, Slatina – Dés 1–1, FK Csíkszereda – Viitorul Pandurii 1–2, Újszentes – Oţelul 1–1, Jászvásári Poli – Progresul Spartac 3–1, Dinamo – Temesvári Poli 1–1, Konstanca – Sellenberk 0–3.