Folytatódik a vereségsorozat

A szünetig tartotta magát, a második játékrészben azonban leblokkolt a Székelyudvarhelyi VSK csapata a férfi kézilabda Bölények Ligája 19. játéknapján, így a CSU Suceava is elvitte a pontokat Udvarhelyről.

Szász Csaba
Becsült olvasási idő: 2 perc
Fotó: Hodgyai István

Egy győzelem és tizenhét vereség után lépett ismét pályára bajnoki mérkőzésen a Székelyudvarhelyi VSK felnőtt kézilabdacsapata, a Bölények Ligája 19. játéknapján a CSU Suceava együttese érkezett a székelyudvarhelyi sportcsarnokba. A bajnoki mezőny második feléhez tartozó alakulat a tavaly októberi odavágón, hazai pályán tíz góllal, 40–30 arányban verte az udvarhelyieket. A két gárda idén, január végén is összemérte erejét, a rendkívül szoros harcot hozó udvarhelyi edzőmérkőzést 33–32-re Sipos Lóránt alakulata nyerte.
Szoros párharcot hozott a hétvégi bajnoki is, bár a két csapat gólgyártása hagyott kívánnivalót az elején, ezt követően fej fej mellett haladva, egygólos vendégelőnnyel zárták az első játékrészt. (17–18).
A második félidőben azonban beragadt a házigazda, pontatlanságukat keményen büntették a vendégek, akik hatgólos különbséggel, 34–28-ra nyerték a találkozót. Pihenni nem sok idő marad, a VSK szerdán, hétközi fordulóban a CSM Focșani otthonában lép pályára.

Bölények Ligája, 19. forduló
Székelyudvarhelyi VSK – CSU Suceava 28–34, Konstancai CSM – CSM Vaslui 38–24, Temesvári Poli – CSM Focșani 26-29, HC Bodzavásár – Nagyváradi VSK 42–32, Tordai Potaissa – Nagybányai Minaur 25–25, Bákói CSM – Bukaresti CSM 23–20. A Dinamo – Steaua mérkőzés lapzárta után ért véget.
Az állás: 1. Dinamo 57 p., Konstanca 44 p., 3. Minaur 43 p., 4. Bukaresti CSM 36 p., 5. Focșani 36 p., 6. Steaua 34 p., 7. Potaissa 29 p., 8. Bákó 26 p., 9. Bodzavásár 25 p., 10. Suceava 21 p., 11. Temesvári Poli 19 p., 12. Vaslui 17 p., 13. Székelyudvarhely 3 p., 14. Nagyvárad 0 p.