Vereséggel kezdett a HSC

Mind a hat összecsapást a házigazdák nyerték a román jégkorongbajnokságban. A HSC Csíkszereda Csíkkarcfalván szenvedett vereséget a Steauától, a Dunã­rea Galacon győzött kétszer a Brassói Corona ellen. Vereséggel kezdte a hazai jég­korongbajnokságot a HSC Csíkszereda, a hétvégén Csík­karcfalván a Steaua győzte le kétszer a kék-fehéreket. Pedig a pénteki mérkőzés első harmada nem vereséget vetített elő. A HSC pénteken három, szombaton négy játékosát is nélkülözte: Farkas és Mikéska az előző bajnoki kiírásból „hozott” háromfordulós felfüggesztést, Molnár Zoltán pedig sérült volt, Péter Róbert pedig az első felcsíki meccsen sérült meg. Az első találkozó első húsz perce remekül sikerült a HSC-nek, a 14. percig három ellentámadás és egy remek támadás végződött csíki góllal, a másodikra viszont a Steaua válaszolt. A második játékrész elején faragott hátrányából a Steaua, amely Catrinoi súlyos sérülése miatt a 18. éves Uruc-kal kezdett a kapuban, a fővárosiak ezért jobban odafigyeltek a védekezésre, mint máskor. A második szünet előtt egyre csökkent a csíkiak előnye, az utolsó harmad első hat percében pedig meg is fordították az állást a „bakák”. Szombaton a harmadik percig mindkét gárda gólt ért el, a szünet előtt 23 másodperccel a Steaua újabb találatot jegyzett, majd a pihenőt követően egy emberfórt használtak ki a fővárosiak. Molnár Zsombornak sikerült egy duplával kiegyenlíteni, pár másodperc múlva már újra a Steaua vezetett. Az utolsó játékrészben mindkét gárda csak egyszer volt eredményes, így a Steaua a HSC elleni összecsapásokat megnyerte. Könnyed győzelmek A Gyergyószentmiklósi Progym számára nem jelentett gondot a bajnoki rajt, hiszen könnyedén lépték le a piros-fehérek a Sportul Studențesc-et. Ám Farkas Csaba, a Progym edzője nem volt túl boldog. – Sajnos öt hátvéddel kezdtük mind a négy meccset, ám a tegnapi találkozót néggyel fejeztük be. Kozma korcsolyájának éle ugyanis eltörött, így őt is nélkülöznünk kellett. Bebizonyosodott, hogy egy apróság miatt is nehéz helyzetbe kerülhetünk – mondta a tréner. Hozzátette, Nagy Levente csak október elején csatlakozik a csapathoz, és amennyiben sikerül a támogatói kört bővíteni, úgy nagyon hamar kell két hátvédet igazolniuk külföldről. – Öt-hat bekkel nem lehet egy szezont végighokizni, elengedhetetlen, hogy a hátvédsort bővítsük. Remélem, lesz rá pénze a klubnak – mondta Farkas. Miután a múlt héten hazai közönség előtt kapott ki a Brassói Corona, a barcaságiak a hétvégén Galacon is belefutottak egy pofonba. Pénteken az első harmadban három góllal elhúztak a vendégek, a második harmadban szépítettek a Duna-partiak, a harmadik harmadban pedig egyszerűen lehokizták a Coronát. Szombaton a játék képe megváltozott, a Corona diktálta a tempót, ám 38 lövésből csak egy gólt szereztek, míg a védekezésre berendezkedő Dunărea egy emberfölényből és egy ellentámadásból szerzett találattal megnyerte a meccset. Eredmények Steaua – HSC Csíkszereda 5–4 (1–4, 2–0, 2–0) /Marcus (13.), Jemeljanenko (21.), Bondariev (40.), Timaru I. (44.), Constantin (46.), illetve Moldovan (4.), Mihály (6.), Heffernan K. (14.), Péter (14.)/ és 5–4 (2–1, 2–2, 1–1) /Zabludovszkij (2., 47.), Je­mel­janenko (20.), Constantin (28.), Georgescu (37.), illetve Hef­fer­nan S. (3.), Molnár (29., 37.), Heffernan K. (54.)/. Galaci Dunărea – Brassói Corona 5–3 (0–3, 1–0, 4–0) /Hildebrand (39.), Pál (42.), Csernenko (46.), Nagy (51., 56.), illetve Fodor (9.), Imecs (14.), Biró G. (14.)/ és 2–1 (1–0, 0–1, 1–0) /Lőrincz (13.), Pál (45.), illetve Biró M. (37.)/. Gyergyószentmiklósi Progym – Sportul Studențesc 13–1 (3–0, 5–1, 5–0) /Kozma (10.), Kiricsenko (13., 27.), Daradics (15.), Novak (26., 40.), Szőcs (29.), Basilidesz (33.), Nyerges (48.), Székely (49., 53.), Ivácson (57., 60.), illetve Tănase (30.) és 16–0 (7–0, 5–0, 4–0) /Csergő (3.), Novak (5., 11., 15.), Pál (9., 36.), Kiricsenko (17., 48.), Molnár (20.), Nyerges (24.), Daradics (30.), Basilidesz (32.), Péter (33.), Ivácson (55.), Elekes-Darabont (57., 58.)/. Kopacz Gyula