Vendégsikerek a Román Kupában

Noha nem is minden csapat, de néhány megyebeli labdarúgógárda tétmeccset játszott a hétvégén. A Román Kupa megyei szakaszának harmadik fordulója mellett a Csík körzetiben pótoltak a tavalyról elhalasztott meccset.

Kétgólos győzelemmel kezdte a tavaszi idényt a Loki SC Fotó: Loki SC

A Román Kupa megyei szakaszának harmadik fordulója jelentette a tavaszi idénykezdést a megyei labdarúgásban, emellett a tavalyról elhalasztott meccseket is pótoltak a Csík körzeti bajnokságban.
A Román Kupában egyedül a Gyimesbükki SE tudta érvényesíteni a hazai pálya adta előnyöket, hét helyszínen pedig a vendégek nyertek. Parajdon túlóráztak a csapatok, ugyanis a hazaiak hiába vezettek már 4–1-re az első félidőben, a Roseal a második játékrészben kiegyenlített, a hosszabbításban nem született újabb gól, a büntetőpárbajt pedig a székely­udvarhelyiek nyerték.
A Csík körzetiben négy korábbról elnapolt meccset rendeztek, holnap még két találkozót pótolnak.

Román Kupa, megyei szakasz, 3. forduló: Szentpál – Agyagfalva 1–2, Csík­szent­györgy – Csík­szent­simon 1–2, Kápol­nás – Golimpiakosz 1–6, Nagy­galambfalva – Kere­sz­túr 1–8, Parajd – Roseal 7–8 - szétlövéssel, Gyimesbükk – Gyer­gyószárhegy 5–0, Csík­szentimre – VSK Gyer­gyó­szent­miklós 1–7, Csík­szent­ki­rály – Ho­mo­ród­al­más 1–5.
Csík körzeti, pótlások: Ká­szon­­altíz – Tusnád 2–4, Szép­víz – Lázárfalva 3–2, Gyi­mes­középlok – Csíkmada­ras 2–0, Csíkszentdomokos – Koz­más 10–2.
Csík körzeti, a 15. fordulóból: Csíkszentimre – Csík­szentmihály és Csík­szent­király – Csík­szent­már­ton. A találkozók 15 órakor kezdődnek.