Válogatott edzőként lett bajnok

A 2012-es születésűek korosztályában Alexandru Pop nyerte meg az aranyérmet a a franciaországi Strasbourgban rendezett Euro Mini Champs asztalitenisztornán – osztotta meg a hírt közösségi oldalán György István, aki így válogatott edzőként is a csúcsra ért.

Szász Csaba
Becsült olvasási idő: 2 perc
György István és aranyérmes tanítványa Fotó: FRTM

Az elmúlt hétvégén rendezték meg a franciaországi Strasbourgban az Euro Mini Champs elnevezésű, az U11-es és az U13-as korosztály számára kiírt asztalitenisz-tornát, ahol a kontinens legjobbjai mellett ázsiai válogatottak is jelen voltak.
Ez volt az első olyan nemzetközi verseny, amely nem hivatalosan az U11-es és U13-as korosztály Európa-bajnokságaként lett kiírva, a szakszövetség azonban most változtat ezen, a kontinenstornát jövőre írta ki.
A hétvégi versenyen 31 ország 400 fiatal asztaliteniszezője adogatott a Nelson Mandeláról elnevezett schiltigheimi sportcentrumban. A három fiú- és ugyanannyi lányversenyzővel rajthoz álló küldöttség legjobb eredményét a kolozsvári Alexandru Pop szállította, aki az U11-es korcsoportban mind a 14 mérkőzését megnyerve aranyéremmel zárta a küzdelmeket. „Válogatott edzőként az első bajnoki cím, a 17. Eurominichamps-et megnyerni... Mit is mondjak? Irtó jólesett!” – adta közre a hírt a közösségi oldalán György István válogatott edző.
A lányoknál (válogatott edző Andreea Zanfir) Patricia Stoica szállította a legjobb eredményt, a bukaresti asztaliteniszező az U13-as korosztályban az előkelő 6. helyen végzett.
A székelyudvarhelyi Toró Dávid, aki tavaly ötödik lett, idén korcsoportot lépett, így az egy évvel idősebb U13-as kategóriában lépett asztalhoz.

- Három fázison is remekül átverekedte magát Dávid, a legjobb 32 közé viszont kiélezett küzdelemben maradt alul a törökök Európa-bajnoka ellen, a vigaszágon pedig a 49. helyen zárt

– foglalta össze Toró teljesítményét György István, kihangsúlyozva, hogy a hétvégi torna remek ráhangolást tett lehetővé a jövő évi U14-es Európa-bajnokságra.