Vallásos lelkülettel a közösség szolgálatában

Számos közösségi tevékenységgel van jelen Gyer­gyó­al­fa­lu életében a Kiáltó Kövek Egyesülete. A több generációt tömörítő egyesület Árpád-házi Szent Erzsébetet választotta védőszentjéül.

Boncina-Székely Szidónia
Becsült olvasási idő: 3 perc
Vallásos lelkülettel a közösség szolgálatában
Jótékony célra fordították a bál bevételét Fotó: Kiáltó Kövek Egyesülete

A 2018-ban alakult egyesület elsősorban az egyház tevékenységeinek segítését, támogatását tűzte ki célul, de eseményeikkel, tevékenységeikkel a közösségi élet fellendítését is szolgálja. Teszik mindezt vallásos lelkülettel, immár Szent Erzsébet oltalma alatt.

– Rendszeres találkozásaink egyikén felmerült az ötlet, miszerint jó lenne védőszentet választani az egyesületünknek, és közülünk többen Szent Erzsébetre gondoltunk. Ő lehajolt a szegényekhez, a betegekhez, egész életében a cselekvő szeretetet gyakorolta, mi is igyekszünk ebben a szellemiségben dolgozni

– fogalmazta meg az egyesület gondolatiságát Erdős Ildikó elnök. 


Hirdetés


Az idén először az egyesület Erzsébet-bált szervezett az egyháztanács támogatásával.

– Akik a rohanó világban képesek bekapcsolódni egyházközségünk életébe, együtt imádkoznak, és alkalomadtán egy asztalhoz ülnek, együtt örülnek, hozzájárulnak ahhoz, hogy létrejöjjön a számos problémára megoldást kínáló összhang

– fogalmazott a bál kapcsán Gál Levente egyesületi tag. A rendezvény valódi közösségi megmozdulás volt: helyi vállalkozók, civil szervezetek, egyházi elöljárók vettek részt az eseményen, amelynek egyik fénypontja a Sövér Elek Szakközépiskola diákjainak Szent Erzsébetről szóló előadása volt a Petőfi Sándor Művelődési Házban.

– A bál közeledtével felkértük Oláh Enikő magyar szakos tanárnőt, hogy vigye színpadra Szent Erzsébet életének mozzanatait a diákok közreműködésével, Sajgó Emese tanárnő pedig a kórusnak tanította be a megfelelő énekeket, így született egy meghitt hangulatú előadás

– mondta Erdős Ildikó, hozzátéve, hogy a sikeres rendezvény bevételét jótékony célra fordítják: az egyház, a Schola Mariae Egyesület délutáni foglalkoztató, valamint a Caritas által látogatott hátrányos helyzetű falustársak megajándékozását valósították meg belőle. 
Az egyesület számos más tevékenységgel is jelen van a közösségben: a kéthetente szervezett imaalkalmak, a hozzájuk tartozó Band’Ora zenekar koncertjei a helyi templomban, a lelki gyakorlatok révén teremtenek kapcsolódási lehetőségeket az emberek között. Emellett, a Tarisznyás Márton Múzeummal együttműködésben 2000 előtt készült fotókat, helytörténeti dokumentumokat gyűjtenek. A Községünk képi és írott források tükrében projekt révén minél több dokumentumot szeretnének összegyűjteni, egy helytörténeti kiállítás megszervezéséhez: ehhez várják a lakosság segítségét, támogatását. 
 



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!