Ütős siker

Szerb és bolgár ellenfelét is legyőzte, így a legjobb nyolc közé jutott a magyarországi Hell Boxing Kings elnevezésű versenysorozat miskolci fordulójában Csiki Róbert. Az Erdélyi Godako Ökölvívó Sportklub versenyzője no­vemberben látványos show keretében lép majd a kötelek közé a sorozatban.

Farkas Endre
Ütős siker
Érett ökölvívás, megérdemelt győzelmek

Tíz ország legjobb négy sportolója harcol minden korcsoportban a Hell Boxing Kings elnevezésű ökölvívó versenysorozatban. A gyergyószentmiklósi Csiki Róbert az elmúlt hónapokban, években mutatott teljesítményével vívta ki a részvétel jogát a 60 kilogrammosok mezőnyében. A tehetséges ökölvívó edzője Huszár Árpád, aki a kezdetektől, 2018 óta neveli a fiatal bokszolót.
A Hell Boxing Kings komoly felnőtt profi versenynek számít, ahol 100 ezer dollár díjazásban részesülnek a súlycsoportok bajnokai, ezenkívül minden további helyezés is tekintélyes pénzdíjat hoz a sportolóknak. Az első forduló Miskolcon zajlott, ahol a legjobb 8 közé kerülés volt a tét. A verseny első napján Csiki Róbert a szerb Luka Milijanovic ellen lépett ringbe: a gyergyói sportoló magas szinten öklözve jutott tovább, mindhárom menetet megnyerve, egyhangú pontozással győzött Milijanovic ellen. A második fordulóban a bolgár Atanas Rosenov volt Csiki ellenfele, aki újra remek ökölvívást bemutatva a második menetben döntő fölénnyel nyert.

Cikkünk a hirdetés után folytatódik!

Ezzel a két győzelemmel a godakós boxoló bejutott a legjobb nyolc közé a 60 kilogrammos súlycsoportban. A rangos versenyen jelen lévő szakértők kiemelték Róbert érett bokszolását, aki maximálisan betartotta a megbeszélt taktikát és edzői, Huszár Árpád és Huszár Dávid utasításait.
A Hell Boxing Kings verseny novemberben folytatódik, egy látványos élő show­ban lépnek majd szorítóba a továbjutó sportolók, köztük Csiki Róbert is.