Rossz hétvégéjük volt a székely csapatoknak

Rossz hétvégéjük volt a labdarúgó 3. Ligában szereplő Hargita megyei csapatoknak: az SZFC harmadszor kapott ki hazai pályán, míg az FK Csíkszereda sereghajtó lett.

Szász Csaba
Becsült olvasási idő: 2 perc
A győzelem íze továbbra is ismeretlen Udvarhelyen Fotó: Hodgyai István

Harmadszor futott neki a hazai pontszerzésnek a Szé­kelyudvarhelyi FC, a labdarúgó 3. Liga hetedik játéknapja nyitányának számító pénteki összecsapásán. A két korábbi otthoni találkozójukat mindkétszer a hosszabbításban bukták el, ezúttal az ötödik csoport éllovasának, a CSO Plopeni vendéglátójaként szerettek volna először veretlenül levonulni a sétatéri stadion gyepéről.
Az első félidőt meddő játék jellemezte, egyik csapat sem került tiszta gólhelyzetbe, az erőviszonyok egyensúlya a 40. percben bomlott meg, amikor Berkeczi begyűjtötte második sárgáját, emberhátrányban hagyva csapatát.
A pihenő után egyre jobban uralta a játékot a vendégegyüttes, több helyzetet dolgozott ki, veszélyesebben is játszott, a győztes gólt pedig a 75. percben szerezte meg, amikor egy szögletet követően Ciobanu fejelt a kapuba.
A vereséggel immár alsóházi rájátszást érő helyre került az SZFC, a következő fordulóban, október 15-én a Brassói Kids Tâmpa otthonában vendégszerepel.

Sereghajtó csíkiak

Gól nélküli első félidőt követően egygólos vereséget szenvedett az 1-es csoportban az FK Csíkszereda II. Darabani-ban. A hazaiak a második félidő hosszabbításában szerezték a győztes találatot. A hazaiak az 56. percben szerezték meg a vezetést. A mérkőzés hajrájához közeledve a csereként pályára lépő Csala Róbert 11-es góljával kiegyenlítette az állást az FK, ám a ráadás perceiben szerzett találattal a Darabani kicsikarta a győzelmet.
A vereség miatt Demény Norbert fiai a táblázat utolsó helyére csúsztak vissza.

3. Liga, 7. forduló

I. csoport: Viitorul Darabani – FK Csíkszereda II. 2–1, Dante Botoşani – Ştiinţa Miroslava 2–0, Şomuz Fălticeni – Rapid Brodoc 2–1, VSK Bákó – Radóci Bucovina 3–1, Ceahlăul Karácsonkő – Foresta Suceava 1–3.

10. FK Csíkszereda II. 7 1 2 4 3–11 5

5. csoport: Székelyudvarhelyi FC – VSK Plopeni 0–1, Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK II. – Zernyesti Olimpic 3–1, SK Blejoi – Brassói Kids Tâmpa 4–0, Barcarozsnyói Olimpic Cetate – Kézdivásárhelyi KSE 5–0, Brassói SR Municipal – SK Păuleşti 1–1.

1. VSK Plopeni 7 6 1 0 10–2 19
  2. SK Blejoi 7 5 2 0 17–3 17
  3. Olimpic Cetate 7 3 2 2 13–9 11
  4. SR Municipal 7 3 1 3 8–9 10
  5. Kids Tâmpa 7 3 1 3 8–10 10
  6. Sepsi OSK II. 7 2 2 3 8–8 8
  7. SK Păuleşti 7 2 2 3 6–11 8
  8. Székelyudvarhely 7 2 0 5 9–9 6