Rangadó Csíkszeredában és Brassóban

Négy elveszített rangadó után presztízsmérkőzést húzott be a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapata, amely a Brassói Coronát fektette két vállra. Két jó harmad elég volt. Közben elkezdődtek a román bajnokság küzdelmei is. Öt-öt mérkőzést rendeztek pénteken és szombaton a jégkorong Erste Ligában, amely során a sorozat tavalyi döntősei a Csíkszeredai Sportklub és a Brassói Corona is összecsapott, valamint a Corona és a Gyergyói HK. Sima csíki győzelem Lehetetlen volt megmondani, hogy ki a csíkszeredai összecsapás esélyese, hiszen bár a Corona vezette a táblázatot, de komoly meccsei nem igazán akadtak. A hazai oldalon pedig a gyenge szezonrajtot edző- és játékosmenesztő követte. Magnus Sundquistot eltanácsolták, akárcsak a nagy reményekkel érkező Szergej Kosztyicint is. A találkozóra csíki oldalon nem volt nevezve Szkacskov, míg a túloldalt hiányoztak a gólgyárosnak számító Hunt, Trotter vagy épp Zagidulin. A Sportklub alaposan belekezdett, és már az első percben megszerezte a vezetést. Sofron lövése lejött Tőkéről, és Rokaly Szilárd könnyedén továbbította a korongot a hálóba. A gyors gól alaposan meghozta a Sportklub játékkedvét. Futószalagon jöttek a helyzetek, de Tőke többet nem hibázott. Lassan-lassan kijött a szorításból a vendégalakulat, és az első akcióból azon nyomban gólt is szereztek. A bulikör sarkánál magára hagyott Boriszenko egalizált. A második felvonásban keveset töltöttek egyenlő létszámban a felek. Csapkodóssá, kapkodóvá és egyúttal pontatlanná vált a játék. Az adok-kapokból a vendégek jöttek ki jobban, előnyben Gliga szerezte meg a vezetést a Cenk alattiaknak. Alig négy perc múlva, egy szépen felépített támadás végén Farkas Tamás egyenlített. A záró felvonásra egy csapat maradt a jégen, és az a Sportklub volt. A fokozatosan két sorozó Brassó elfáradt, és ezt három góllal büntette a csíki alakulat. Sofron, Reisz és Stach is betalált, eldöntve a három pont sorsát. És mivel a román bajnokságba is beleszámított, ezért mondhatjuk, hogy hat pont maradt Csíkszeredában. Brassóban a GYHK Ellentétes előjelekkel várhatta a Brassói Corona és a Gyergyói HK az egymás elleni hatpontos rangadót, amely az Erste Liga mellett a román bajnokságba is beleszámított. A Corona pénteken Csíkszeredában, hiányos kerettel ugyan, de sima vereséget szenvedett. A GYHK az ellenkező utat járta be. Igaz, két nagyon könnyű meccse volt a Bukaresti Steauával szemben. A tegnap késő délutáni meccsre a brassói keretbe visszatértek az addigi hiányzók. Vagyis Hunt, Trotter, Zagidulin, illetve máris szóhoz jutott a friss hátvédigazolás Williams Samuel Owen. Utóbbi a harmadik sorban kapott szerepet. Igaz, a túloldalon a két pontgyáros, Orbán Brance és Bodó Christopher nem tudott öltözni. Ott volt viszont Tranca Dániel, aki egykori csapatának betalált a mérkőzés 12. percében, megszerezve a vezetést a Gyergyói HK-nak. Rögtön a gól után kettős előnyt is kapott a Brassó, de nem tudott élni vele. Miként a második felvonás során zsinórban kapott négy sima fórral sem. Erre válaszul a GYHK góllal büntetett. A záró felvonás parádésra sikeredett. Előbb szépített a Corona, majd a GYHK visszaállította a kétgólos különbséget. A Brassó viszont nem adta fel, és az 58. percben megfordította az állást. Ekkor Szilassy Zoltán időt kért, ami remekül sikerült. Lehozta kapusát, és hat az öt ellen Silló révén egyenlítettek, majd az utolsó percben Vincze Péter góljával a mérkőzést is megnyerték. Eredmények, Erste Liga Péntek: Csíkszeredai Sportklub – Brassói Corona 5–2 (1–1, 1–1, 3–0) /Rokaly Sz. (1.), Farkas (36.), Sofron (46.), Reisz (47.), Stach (57.), illetve Boriszenko (14.), Gliga (32.)/; Debreceni DEAC – Ferencváros-Telekom 1–4 (0–2, 0–0, 1–2) /Dalecky (43.), illetve Karmeniemi (11.), Fowlie (20.), Somogyi (50.), Kóger (57.)/; Újpest – DVTK Jegesmedvék 2–1 (0–0, 1–1, 1–0) /Kiss P. (25.), Coatta (44.), illetve Hadobás (25.)/; UNI Győr ETO HC – Titánok 6–3 (3–0, 0–3, 3–0) /Czakó (1.), Szalma (10.), Szlama (19., 53., 59.), Madácsi (46.), illetve Dézsi (27.), Jábor (29.), Reiter (29.)/; MAC HKB Újbuda – Dunaújvárosi Acélbikák 6–1 (3–0, 1–0, 2–1) /Garát (5.), Tóth G. (6., 44.), Gooch (11.), Schlekmann (39.), Dansereau (53.), illetve Pinczés O. (56.)/; Vasárnap: Újpest – Debreceni DEAC 4–0 (0–0, 2–0, 2–0) /Balogh (24.), Suter (31.), Coatta (41.), Németh A. (42.)/; Brassói Corona – Gyergyói HK 4–5 (0–1, 0–1, 4–3) /Valchar (44.), Hunt (47.), Kovács M. (57.), Ygliga (58.), illetve Tranca (12.), Vincye P. (36., 60.), Haaranen (47.), Silló (59.)/. A Ferencváros-Telekom – DVTK Jegesmedvék, a Dunaújvárosi Acélbikák – Titánok, valamint az UNI ETO Győri HC – MAC-HKB Újbuda mérkőzések tegnap este lapzárta után értek véget. Eredmények, román bajnokság Csütörtök: Gyergyói Hoki Klub – Bukaresti Steaua 5–1 (0–0, 3–0, 2–1) /Szigeti Ákos (21., 48.), Silló Arnold (27.), Kozma Zsolt (39.), Lázár Kain (54.), illetve Danil Martinov (57.)/. Péntek: Gyergyói Hoki Klub – Bukaresti Steaua 12–3 (4–0, 5–3, 3–0) /Szigeti (2.), Sándor-Székely (7.), Vincze P. (16., 34.), Sylvestre (19., 40.), Trancă (23., 41.), Silló (29.) Császár (38., 48.), Sárpátki (55.), illetve Georgescu (28.), Misnikov (31., 39.)/; Háromszéki Ágyúsor – Sapientia U23 5–2 (0–0, 3–2, 2–0) /Antal E. (32.), Bíró M. (35., 46.), Márton K. (37.), Antal A. (50.), illetve Antal L. (29.), Antal H. (30.)/. A Háromszéki Ágyúsok – Sapientia U23 párharc második meccse tegnap este lapzárta után ért véget.