Pontok nélkül az FK és az SZFC is

Egy gól döntött minden mérkőzésen a 3. Liga 5-ös csoportjában a bajnokság 14. játéknapján. Az éllovas Blejoi meglógni látszik a mezőnytől, a Székelyudvarhelyi FC tartja a lépést az élbollyal. Az FK Csíkszereda zsinórban hatodik vereségét szenvedte el.

Nem játszott rosszul, mégsem szerzett pontot az FK Fotó: Ştiinţa Miroslava

Nem titkoltan három pontért utazott le a Prahova megyei CS Păulești otthonába a Székelyudvarhelyi FC csapata, a mutatott játék alapján meg is volt erre az esélyük, azonban a jó játék ellenére helyzetkihasználásban igen gyengén teljesítettek a fiúk, még büntetőből sem tudtak betalálni. A gólokat az utolsó negyedóra hozta, a vendéglátók a 75. percben szerezték meg a vezetést, erre még tudott góllal válaszolni az SZFC, a pontok mégis Păulești-en maradtak, az udvarhelyiek sokadik alkalommal a hosszabbításban bukták el a találkozót, miután a hazaiak egy szögletből másodszor is betaláltak (2-1). A forduló bravúrját a Sepsi OSK fiókcsapata hajtotta végre, 2–1-re győzött a bajnoki babérokra törő CSO Plopeni otthonában, és ezzel, na meg a kézdivásárhelyi 2–1-es győzelmével a CS Blejoi nyolc pontosra növelte előnyét a bajnoki tabella élén.
Az 1-es csoportban az FK Csíkszereda annak a Ştiinţa Miroslava otthonában volt hivatalos, amely ellen eddigi egyetlen győzelmét tudta megszerezni még szeptemberben, a bajnokság ötödik fordulójában. A csíkiak játékára ezúttal sem lehetett különösebb panasz, a helyzetkihasználásra és eredményességre viszont annál inkább. Demény Norbert legényei zsinórban hatodik vereségüket szenvedték el, gólt pedig legutóbb hét fordulóval ezelőtt, október 8-án tudtak szerezni.

Labdarúgó 3. Liga, 14. forduló

1. csoport: Știința Miroslava – FK Csíkszereda II. 1–0, Rapid Brodoc – Dante Botoșani 1–3, Radóci Bucovina – Viitorul Darabani 4–0, Foresta Suceava – Șomuz Fălticeni 2–0, Ceahlăul Karácsonkő – VSK Bákó 3–5. Az állás: 1. Foresta 37 p., 2. Bákó 28 p., 3. Bucovina 26 p., 4. Dante 23 p., 5. Știința 22 p., 6. Ceahlăul 21 p., 7. Șomuz 18 p., 8. Rapid 10 p., 9. Viitorul 9 p., 10. FK Csíkszereda II. 6 p.
5. csoport: SK Păulești – Székelyudvarhelyi FC 2–1, Zernyesti Olimpic – Brassói Kids Tâmpa 3–2, VSK Plopeni – Sepsi OSK II. 1–2, Kézdivásárhelyi SE – SK Blejoi 1–2, Brassói SR Municipal – Barcarozsnyói Olimpic Cetate 2–1. Az állás: 1. Blejoi 35 p., 2. Plopeni 27 p., 3. Barcarozsnyó 21 p., 4. SR Municipal 20 p., 5. Székelyudvarhely 19 p., 6. Sepsi OSK II. 18 p., 7. Păulești 18 p., 8. KSE 15 p., 9. Kids Tâmpa 12 p., 10. Zernyest 12 p.