Nyilvános vitafórumon ismertették elképzeléseiket a székelyudvarhelyi RMDSZ polgármesterjelöltjei

Vitaműsorban ismertették álláspontjaikat, jövőbeli terveiket a székelyudvarhelyi RMDSZ polgármesterjelöltjei. Egybehangzó céljuk, hogy élhető Székelyudvarhelyt teremtsenek.

Hadnagy Éva
Becsült olvasási idő: 5 perc
Nyilvános vitafórumon ismertették elképzeléseiket a székelyudvarhelyi RMDSZ polgármesterjelöltjei
Fórum. Megvitatták, hogyan irányítanák Székelyudvarhelyt Fotó: Hodgyai István

Vasárnap kiderül a székelyudvarhelyi RMDSZ előválasztásán, hogy a három jelölt közül ki lesz június 9-én Gálfi Árpád jelenlegi polgármester kihívója. Demeter István, Ilyés Szabolcs, Szakács-Paál István polgármesterjelöltek számára vitaműsort szerveztek szerda délután a Küküllő Szállodában, ahol terveikről, elképzeléseikről, meglátásaikról faggatták őket. Szó volt többek között arról, hogy milyen irányba terelnék a várost, és mi az, amin változtatnának, illetve kifejthették véleményüket a gazdaságfejlesztésről, infrastruktúráról, oktatásról. 


Hirdetés


Sok kérdésben megegyeztek a jelöltek elképzelései, többek között, hogy hosszú távú tervekre, víziókra van szükség, és nemcsak a jelen kérdéseivel kell foglalkozni, hanem a jövőre is gondolni kell. Ugyanakkor jól felkészült csapatban képzelik el a város vezetését. Demeter István üres telkek vásárlásával és külföldi befektetők vonzásával ösztönözné a gazdasági fejlődést, Szakács-Paál István kisiparos inkubátorházat és gazdaságfejlesztési munkacsoportot hozna létre, de Udvarhely hazavár és Fészekrakó programmal is segítené a fiatalokat, Ilyés Szabolcs pedig egész Udvarhelyszékben gondolkodna, mivel meglátása szerint a város gazdasága szorosan összefügg környező településekével, éppen ezért szükség van a szomszédos falvak vezetőivel is együttműködésre, hogy megtalálják azokat a pontokat, amelyek elengedhetetlenek a fejlődéshez. 

Az infrastruktúrával kapcsolatosan volt talán a legnagyobb összhang a jelöltek terveit illetően:

a városközpont tehermentesítése, elkerülő út építése állt a prioritási listák élén, de megfelelő infrastruktúra kiépítésével lépésről lépésre visszaszorítanák az autóforgalmat is, és jobban megszerveznék a közösségi közlekedést, bevonva a környező településeket.

Az oktatás terén a szakoktatást erősítenék, illetve felsőoktatási intézményeket is vonzanának a városba. Ilyés Szabolcs szerint a szakoktatásnak és a felsőfokú oktatásnak ugyanúgy figyelmet kell szentelni, és ha ő polgármester lesz, ápolni fogja a más városban tanuló fiatalokkal a kapcsolatot, hogy ne szakadjon meg a kötelék szülővárosukkal. Demeter István a sérült gyermekek oktatására is hangsúlyt helyezne, és speciális bentlakásos központot alakítana ki számukra.

Hodgyai István

Szakács-Paál István a hiányszakmák feltérképezését és ennek tükrében a szakoktatás megszervezését szorgalmazná,

illetve a jó példák bemutatását, példaképek állítását is fontosnak tartja. 

Hodgyai István

Mindegyik jelölt kifejthette véleményét egy-egy általa választott témában.

Demeter István az egészségügyben vezetne be változásokat,

kórházat bővítene és magánrendelőket hozna létre, ahol az orvosok tevékenykedhetnének, ezzel pedig hozzájárulna a várakozási idő csökkentéséhez. Szakács-Paál István a turizmus területét emelte ki – egyfajta helyi „turisztikai minisztériumot” hozna létre helyi turizmusban érintett szakemberekből, akik ötleteik mentén, a várossal közösen sokat tudnának tenni e téren. Az „udvarok városává” alakításban is lát lehetőséget, valamint a konferenciaturizmusra is ráerősítene.

Hodgyai István

Ilyés Szabolcs választott témája a kultúra és a sport volt.

A tömegsportra és az utánpótlás-nevelésre helyezné a hangsúlyt, uszodát építene, illetve a köztereket, parkokat is úgy alakítaná, hogy azok alkalmasak legyenek a tömegsportra. A kulturális intézmények megerősítését is szorgalmazza, illetve egy olyan víziót dolgozna ki, amelyek összekapcsolnák az intézményeket.

A jelölteknek ezt követően villámkérdésekre kellett válaszolniuk, majd egymáshoz is intézhettek kérdéseket. A vitaműsor legvégén záróüzenetként pedig azt fogalmazták meg néhány mondatban, hogy miért érdemes részt venni a vasárnapi előválasztáson, illetve miért pont rájuk rájuk szavazzanak a választók. Következtetésként pedig elhangzott, csakis jó döntést hozhatnak a vasárnapi előválasztáson azok, akik elmennek szavazni.



Hirdetés


Hirdetés

Kövessen a Facebookon!