Menetel a GYHK a második szakaszban

A Debrecen idegenbeli legyőzését követően a Gyergyói HK a Ferencváros-Telekom ellen is folytatta remek játékát, és hosszabbításos győzelemmel jelezte, hogy kijött a gödörből. A Csíkszeredai Sportklub viszont újabb mélyütést kapott.

A Csíkszeredai Sportklub mélyen tudása alatt játszott a Fradi vendégeként Fotó: ersteliga.hu

Az alapszakaszt követően a második szakasz meccseivel folytatódnak a jégkorong Erste Liga küzdelmei, ahol a csapatok egyre inkább kezdik felvenni a rájátszásbeli hangulatot. Szoros és kemény meccsek alakulnak ki szinte minden párban.
Ez alól kivételt képezett a Csíkszeredai Sportklub dunaújvárosi nyitómeccse, ahol a megtizedelt Acélbikák nem tudták tartani a lépést a kék-fehérekkel, akik alig hat perc alatt lerendeztek mindent, amikor zsinórban négy gólt szereztek.
Másnap a Gyergyói HK a Ferencváros-Telekom otthonába látogatott, ahol a Szilassy Zoltán által vezetett piros-fehérek megmutatták, hogy kijöttek az alapszakasz végi mély gödörből, és egy kőkemény fizikális, igazi play-off meccsen hosszabbításos sikert könyvelhettek el.
Ugyanez a bravúr, másnap, már nem sikerült a csíkiaknak a Ferencváros ellen. A zöldek alaposan ráléptek a gázpedálra és valósággal megsorozták O’Connor kapuját, aki csak egy gólt kapott húsz perc után. A második harmadban is folytatódott a hazaiak egyértelmű fölénye és további két gólt szerezve simán húzták be a meccset. A kék-fehérek játéka minden szinten akadozott. Megérződött David Levin titokzatos hiánya is.

A Brassói Corona mindeközben, az újpesti sikert követően, Miskolcon egygólos vereséget szenvedett egy igazi ki-ki meccsen, a szintén egyre jobb formába lendülő DVTK ellen.

Csütörtök: Dunaújvárosi Acélbikák – Csíkszeredai Sportklub 1-8 (1-4, 0-2, 0-2) /Szalma (9.), illetve Sofron (1., 26., 46.), Levin (5., 39.), Szkacskov (5., 55.), Kubát (7.)/.
Péntek: Ferencváros-Telekom – Gyergyói HK 1-2 (0-0, 0-0, 1-1, 0–1) – h.u. /Kestila (47.), illetve Bodó (44.), Haaranen (65.)/; DVTK Jegesmedvék – Brassói Corona 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) /Szathmáry (44.)/; Újpest – FEHA19 5-1 (0-0, 4-1, 1-0) /Ewanyk (23., 26., 31., 43.), Just (27.), illetve Farkas L. (27.)/.
Szombat: Ferencváros-Telekom – Csíkszeredai Sportklub 30 (1-0, 2-0, 0-0) /Nemec (3.), Kestila (29.), Haranghy (33.)/.
A FEHA19 – Brassói Corona, a BJAHC – DVTK Jegesmedvék, a Debreceni DEAC – Csíkszeredai Sportklub, valamint a Dunaújvárosi Acélbikák – Gyergyói HK meccsek tegnap este lapzárta után értek véget.