Meccslabdához jutott a Sportklub

Kockáztatott és bevált a Csíkszeredai Sportklub haditerve a BJAHC elleni jégkorong Erste Liga negyeddöntőjének ötödik meccsén. A ráadásban pedig emberhátrányban húzta be a győzelmet.

Újabb izgalmas meccsen van túl a Sportklub és a BJAHC Fotó: Veres Nándor

Csíkszeredában nem a hatodik, hanem az ötödik mérkőzésére készült a Csíkszeredai Sportklub és a BJAHC a jégkorong Erste Ligában, mivel a második csatájuk eredményét bírói műhiba miatt törölték.

Sofron István 80 másodperc elteltével szerzett vezetést a székely csapatnak, de még az első harmadban egyenlített a rivális. A meccs derekán Schlekmann Márk létszámfölényben a BJA-t juttatta előnyhöz. A hazaiak az 58. percben hosszabbításra mentették a találkozót. Az első gólig tartó ráadás egy perc 17 másodperc után máris eldőlt, Rokaly Norbertnek ennyi időre volt szüksége, hogy betaláljon.
A hatodik és az esetleges hetedik összecsapásnak szerdán, illetve csütörtökön a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrum ad otthont.

Az alapszakaszelső, magyar bajnoki címvédő FTC-Telekom, valamint az Erste Liga legutóbbi győztese, a Gyergyói HK már bejutott az elődöntőbe. Az biztos, hogy a Brassó a Gyergyóval találkozik a fináléba kerülésért, miután a Corona Miskolcon is győzni tudott, és 0-2-ről behúzta a párharcot, az FTC pedig a Budapest JA-Csíkszereda párharc győztesével mérkőzik meg.

Csíkszeredai Sportklub – BJAHC 3-2 (1-1, 0-1, 1-0, 1-0) – h. u.
Gól: Sofron (2.), Péter B. (58.), Rokaly N. (62.), illetve Tyeszlenko (16.), Schlekmann (29.).
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc állása: 3-2 a Sportklub javára.
DVTK Jegesmedvék – Brassói Corona 1-2 (0-0, 1-1, 0-1)
Gól: Szathmáry (25.), illetve VanWormer (39., 54.).
Az egyik fél negyedik győzelméig tartó párharc végeredménye: 4-2 a Brassó javára.