Menetel a Gyergyói HK

Az ötödik székely rangadón megszületett a negyedik gyergyószentmiklósi siker a jégkorong Erste Ligában. A Csíkszeredai Sportklub játéka csak a harmadik harmadra javult fel. Levezetésként mindkét alakulat kiütötte soros ellenfelét.

Darvas Attila
Becsült olvasási idő: 3 perc
Ötből négy a GYHK-nak. Elbukott a Sportklub Fotó: ersteliga.hu

Minden megszerzett pontnak nagy jelentősége van a jégkorong Erste Liga utolsó mérkőzései során, hiszen a 4-7. helyezettek között alig pár pont a különbség, és a negyedik hely már pályaelőnyt jelent a rájátszásban. Ez is jó ok volt arra, hogy a Gyergyói HK és a Csíkszeredai Sportklub igazi rangadót vívjon egymással.
A kék-fehérek ugyan megszerezték a vezetést Láday révén, ám Bodó vezetésével a GYHK a 49. percre háromgólos előnyt kovácsolt magának, annak ellenére, hogy a záró húsz perc során már a vendégek akarata érvényesült. Ennek fényében megérdemelten jött vissza mínusz egyre a Sportklub, de a döntetlent érő gólt nem sikerült összehozni, sőt a GYHK üres kapus góllal lezárta a meccset.

A következő meccseiken a Sportklub simán elintézte a fiataljaival felálló Dunaújvárost, míg a Gyergyói HK a Debreceni EAC-ot fogadta. A hazaiaknál ezúttal is elemében volt Bodó, aki mesterhármasig jutott. A csapatok közötti olló a záróharmadra nyílt ki.
A listavezető Ferencváros 82 egységgel áll az élen, míg őket az a Brassói Corona követi 77 ponttal, amely hosszabbítás után kapott ki péntek este hazai pályán a Budapest Jégkorong Akadémia Hockey Clubtól. A harmadik 73 pontos GYHK és a Sportklub között öt pont különbség van.
A következő székely derbit holnap 18.30-kor rendezik Csíkszeredában.

Eredmények
Csütörtök: Gyergyói HK – Csíkszeredai Sportklub 5–3 (2–1, 1–0, 2–2) /Vincze P. (15.), Sylvestre (20., 60.), Bodó (40., 49.), illetve Láday (14.), Becze (52.), Milan (57.)/. Péntek: Brassói Corona – BJAHC 0–1 (0–0, 0–0, 0–0, 0–1) – h. u. /Mozer (62.)/; Újpest – DVTK Jegesmedvék 3–4 (1–1, 1–1, 1–1, 0–0, 0–1) – sz. u. /Kiss P. (13.), Saarelainen (28.), Tiala (45.), illetve Razimnyak V. (2.), Kulesov (37.), Esteves (44.), Bartos (65. – GWS)/. Szombat: Gyergyói HK – Debreceni DEAC 6–2 (0–0, 2–1, 4–1) /Bodó (32., 36., 44.), Vincze P. (48., 51.), Dalhuisen (56.), illetve Bucskin (31.), Novotny (52.)/; Csíkszeredai Sportklub – Dunaújvárosi Acélbikák 8–1 (0–0, 5–0, 3–1) /Fodor (24., 55.), Milan (27., 39.), Gecse (29.), Becze (35.), Reisz (50.), Láday (50.), illetve Strenk (53.)/.
A DVTK Jegesmedvék – Újpest, a Brassói Corona – FEHA19, a Csíkszeredai Sportklub – Dunaújvárosi Acélbikák, valamint a Gyergyói HK – Dunaújvárosi Acélbikák mérkőzések tegnap este, lapzárta után értek véget.