Kosza Hanna országos bajnok

Nagyszeben rendezték meg hétvégén a cselgáncs U14-es országos bajnokság egyéni, illetve regionális csapatdöntőit. A csíki sportolók ezúttal nem szerepeltek fényesen, de egy országos bajnoki címet összehoztak. A Csíkszenttamási ISK sportolója, Kosza Hanna hozta a tőle megszokott jó szereplést, és bajnoki aranyat szerzett. Egyéniben és csapatban is.

[caption id="attachment_2677" align="aligncenter" width="405"]Kosza Hanna és edzője, Dánél Szabolcs Kosza Hanna és edzője, Dánél Szabolcs[/caption]

Egy érmet szereztek a csíki cselgáncsozók Nagyszeben­ben az U14-es országos egyé­ni és regionális csapatversenyen. A várakozásokkal ellentétben ugyanis ezúttal nem jött ki a lépés a megyei sportolóknak. Egy sportoló viszont felülemelkedett mindenkin, éspedig a Csík­szenttamási ISK sportolója, Kosza Hanna, aki súlycsoportjában, a +63 kilogrammosok között az első helyen végzett. Eredménye nem volt meglepő, hiszen a tehetséges lány 2011 óta nyolc aranyéremmel büszkélkedhet egyéni, illetve földharc országos bajnok­ságokon. A szenttamási sportoló a regionális csapatban, amely Közép-Erdélyt képviselte egyedüli csíkiként állt tatamira, és hathatós közreműködésével ott is aranyéremig vezette a régiót. A csapat a második Pitești–Ploiești, illetve a harmadik Galac–Brăila és a Craiova–Drobeta (két harmadik volt) régió csapatait előzte meg. A fiúknál a szentegyházi Lázár Sándor (50 kg) tudott még helyezést elérni. Lázár az ötödik helyen zárt súlycsoportjában. Kosza Hannát Dánél Szabolcs, míg Lázár Sándort Dániel Albert edzők készítették fel a megmérettetésre. Az országos bajnokságok sora azonban még nem zárult le. Három hét múlva Marosvásárhely ad otthont az U10–11-es korosztályok országos döntőinek, míg július 12-én Aradon az U12–13-ok állnak tatamira. Mindkét országos döntőt viszont megelőzi egy regionális torna, ahol eldől, hogy kik jutnak a döntő nagytornára. Előbbi korosztály regionális tornájának Kézdivásárhely, míg utóbbinak Csíkszereda ad otthont.